Unixy nie moga sie zainstalowac. Nieznana przyczyna

(Sebix99) #1

Witam mam problem z Unixami/linuxami itp. Windowsa normalnie instaluje ale jak chce zainstalować linuxa to nawet nie dochodzi do wybrania partycji w żadnym tylko jedyny debian lenny który doszedł do wybrania języka a potem że nie może znaleść plików. Myślę że to ma związek z moją płytą główną lub biosem. Moja płyta główna to AsRock P4i65GV Bios mam w najnowszej wersji być może to jest tego wina(?). Instaluje z pendrive.

Wypróbowane linuxy:

Mandriva 2011

Ubuntu 8LTS (CD), 10LTS(Pendrive)

Debian Lenny

Linux Mint 11 - Gnome

Jeśli potrzeba więcej informacji proszę pisać

SeBiX99 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Sebix99) #3

Wiesz powiedz mi co tu jest nie do zrozumienia... Skąd ja mam wiedzieć jaka jest dokładna tego przyczyna skoro się pytam.

(Kacper B Zuk) #4

Napisz, co dokładnie się dzieje, jak próbujesz któryś zainstalować. Jakich dokładnie plików nie może Debian znaleźć? Czy pozostałe dystrybucje wyświetlają jakieś błędy? Jeśli tak to jakie konkretnie?

(Kaka') #5

SeBiX99 ,

A zapoznałeś się z linkami, które podał Areh? Szczerze wątpię. Proszę abyś przeczytał ich zawartość, a następnie dokonał stosownej korekty tytułu. Stwierdzenie "Problem" nic nam nie mówi, powinieneś podać bardziej szczegółowe informacje w tytule (np.: na jakim etapie instalacja nie powodzi się).

(-Łukasz-) #6

Spróbuj Ubuntu 11.10. To nie jest wersja LTS, ale możliwe, że nie będzie tego problemu. Warto sprawdzić.

(marcin82) #7

Sprawdź sumę md5 obrazu (obrazów), które pobrałeś. Może to problem z nagrywarką? Użyj niższych prędkości - sprawdź płyty CD/DVD-RW. Podczas uruchamiania systemu wciśnij 'Esc' - będziesz widział wszystkie komunikaty systemu - i podaj na czym dokładnie zatrzymuje się uruchamianie.

PS

Jaką masz kartę graficzną?

(Sebix99) #8

obrazy to .iso te z co sciagam i te z plyt np. Chip

(ra-v) #9

Możesz ściągać nawet ze strony FBI - ale sprawdź sumy kontrolne

Spróbuj wyłączyć ACPI.

(Sebix99) #10

A jak sprawdzic to i z cd to oryginalna plytka.

To ACPI nie dziala.

(ra-v) #11

Sprawdzanie sum kontrolnych i [sprawdzanie sum kontrolnych #2](http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,90139,6915411,Sprawdzanie_sum_kontrolnych hashy plikow.html)

(-Łukasz-) #12

Podczas startu z płyty klikasz dowolny przycisk (np. ESC). Ustawiasz język polski. Jest tam opcja sprawdzania poprawności płyty (nie pamiętam jak to dokładnie zostało nazwane). Wybierasz i czekasz na zakończenie sprawdzania.

(Sebix99) #13

Dziękuje wszystkim poszukałem dokładniej i znalazłem że to jest problem z zintegrowaną kartą graf.