Unlocker nie działa

Jak w temacie nie da się uruchomić unlocker, po zainstalowaniu, komunikat “brak uprawnień do debugowania”. Pod spodem odesłanie do FAQ…Potem odesłanie do innej strony msdn ale to co tam piszą nie da się zastosować w XP Home. System Windows XP Home SP3. Prawdopodobnie stało się to po zastosowaniu ComboFixa gdyż przed instalacją unlocker działał. Szukałem w google ale nie ma podpowiedzi co z tym zrobić. Oczywiście format ale nie bardzo mi to pasuje. Na dysku jest XP oraz Ubuntu więc jak to sformatuję muszę reanimować potem GRUB, tracić kupę czasu na instalację programów i aktualizacji. Oryginalna płyta z XP jest z 2006. Skanowałem skanowałem dysk USB i avast wszczął alarm więc dla pewności przeskanowałem go i cały system innymi skanerami w sumie było ich 7. Niby nic nie znalazły u mnie ale na tym dysku coś tam pousuwały i nie działał na ten dysk explorer z lewego kliku, był tam plik autorun.inf więc go usunąłem. Potem już wszystko działo ale dla pewności zainstalowałem Combofixa i zrobiłem skan. Potem odinstalowałem Combofixa ale unlocker już nie działał. Przeinstalowałem system korzystając z drugiego “R” na płycie z XP, to nie usuwa GRUBa no i zostają programy. Dalej unlocker nie działa, po przeinstalowaniu samego programu też. Nie mam pojęcia co zrobić z tym debugowaniem? Jako narzędzie usuwania niechcianych plików unlocker był bardzo wygodny i skuteczny. Jeden klik i po kłopocie, czasami trzeba było uwolnić jakiś proces ale praktycznie usuwał wszystko. Reszta programów działa normalnie. Może ktoś wie co z tym zrobić?

Próbowałeś dodać danego użytkownika do grupy “debugger users” ??

To jest XP Home. Nie ma czegoś takiego jak Visual Studio .NET. Combofix w trakcie skanu zresetował mi komputer. Usunął tapetę z pulpitu (była jedna z dostępnych, nie własna), usunął z autostartu avasta, więc musiałem go naprawić. Przeinstalowanie systemu nastąpiło po tych zmianach. Po za typowymi okienkami Combofix nic się nie działo w trakcie skanu.

Nie mam pojęcia jak się dobrać do tego debugowania w XP Home. Nie mam drugiego komputera i zdalne debugowanie jest mi niepotrzebne. Muszę to zrobić będąc zalogowanym jako administrator. Mam tylko jedne konto i się loguję zawsze jako administrator.

Tu chodzi o środowisko wykonawcze platformy .NET ,a nie VS.

Aż tak zaawansowanym użytkownikiem XP nie jestem a to było w faq producenta unluckera. Mam to:

C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.0\WPF\

i dla mnie to to samo co Koran, niczego nie kumam. Wiem, że takie coś istnieje i tyle. Nie mam pojęcia po licho to debugowanie i jak to włączyć/wyłączyć albo czy to jest na stałe. Dostępne porady poprzez google odnośnie tego debugowania praktycznie odnoszą się do XP Professional. Jak mam Home i nie mam tych zakładek czy kart by coś tam dodać lub zmienić. Unlockera stosowałem z powodzeniem od lat a tu taki pasztet. :o ![-o<

ComboFix 08-09-19.06 - Waciciel 2008-09-20 1:00:24.1 - NTFSx86

Microsoft Windows XP Home Edition 5.1.2600.3.1250.1.1045.18.1472 [GMT 2:00]

Uruchomiony z: C:\Documents and Settings\Waciciel\Pulpit\ComboFix.exe

* Utworzono nowy punkt przywracania

UWAGA - TEN KOMPUTER NIE MA ZAINSTALOWANEJ KONSOLI ODZYSKIWANIA!!

.

((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Usunięto )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

.

C:\WINDOWS\BM2b83c873.txt

C:\WINDOWS\BM2b83c873.xml

C:\WINDOWS\regedit.com

C:\WINDOWS\system32\taskmgr.com

Nie mam pewności czy on mi zepsuł unlockera bo tuż przed skanem nie używałem go ale dzień przed unlocker działał.

Dwuklikiem uruchom combofix i daj powstały log na forum

Logi dajesz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org a w poście dajesz tylko link

Wszystko na to wskazuje, że ComboFix coś namieszał w kompie, innej opcji nie widzę.

No dobrze stało się.

Wpierw sprawdź usługi DCOM oraz MDM (Machine Debug Manager) czy są uruchomione (start -> uruchom -> services.msc) jeżeli nie,przestaw je na tryb automatyczny.

Hmm nie mam pojęcia ale nie ma u mnie tego typu usług. Ani pod “D”, ani pod"M", ani wśród “usług”. Nic co my miało w opisie lub nazwie słowo debug, we wszystkich usługach. #-o

http://www.wklej.eu/index.php?id=afec2bd974 - pierwszy skan

http://www.wklej.eu/index.php?id=759c87c9a7 - drugi skan gdy unlucker nie działa.

Pierwszej usługi DCOM źle szukałeś.

Program uruchamiający proces serwera DCOM - tryb uruchamiania powinien być ustawiony na automatyczny

Machine Debug Manager - Instalowane z pakietem Microsoft Office lub serią Visual.(Ja nie posiadam tej usługi, a z Unlokerem nie ma problemu. Zresztą, jeżeli ta usługa jest to najlepiej ją wyłączyć)

Barnaba , być może Masz rację. Mam zainstalowane zarówno MSO jak i VS więc bardzo możliwe, że przez ten fakt pomyliłem się co do oceny MDM.

Zwykły użytkownik może wyłączyć.

Może. -> Klik

Czytałem to już kiedyś ale najwyraźniej umknęła mi ta informacja odnośnie MDM. Tak czy inaczej ja na wyłączenie tej usługi na razie nie mogę sobie pozwolić.

http://wklej.eu/index.php?id=44b4f8457b - najnowszy skan combofix, unlocker odinstalowany.

Odnośnie Picasso muszę się temu przyjrzeć.

Sprawdź, czy nie pozostały w rejestrze klucze, jeżeli tak, to je usuń (musisz nadać sobie uprawnienia do usunięcia tych kluczy)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\ LEGACY_UNLOCKERDRIVER5

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\ UnlockerDriver5

UNLOCKERDRIVER5 był i usunąłem. UnlockerDriver5 nie było. Mam jv16 Power Tools gdzie jest opcja szukania w rejestrze wiec wklepałem “unlocker” i usunąłem wszystkie wpisy jakie były ale tego UNLOCKERDRIVER5 nie znalazł. Dziwne, że przeinstalowanie systemu nie pomogło. :co: :dokitu:

Niestety po tych wszystkich zmianach unlocker nie działa i jest ten sam komunikat. :smuteczek:

Czy na pewno? Przecież na stronie programu w FAQ można przeczytać.

Cyrulik, traktujesz to jako wyzwanie intelektualne, czy po prostu chcesz móc usuwać zablokowane pliki? Bo jeśli to drugie, to proponuję znaleźć inny program o takim samym działaniu i zapomnieć o Unlockerze do najbliższego formatu. Może nawet ten nowy spodoba Ci się jeszcze bardziej, kto wie?

A skąd masz pewność, że inny program tego typu będzie działał?