Unlocker zawiera trojana ?!

Witam, pobralem unlocker z dobreprogramy.pl i wyskoczylo, ze w tym jest trojan. Ludzie, czy ta strona aby napewno jest bezpieczna? Dotąd miałem do niej zaufanie !

Ściągałeś z tąd ?

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr … 12240.html ??

Czytaj komentarze ;p

Na tej stronie nie ma wirusów ;p

Jest bezpieczny, używam go kilka lat.

Jaki program wył że jest wirus?,może masz jakiś syf w systemie.

Mój antywirus nic w tym nie wykryłem ale sprawdziłem hash tego instalatora z dobreprogramy.pl i nie zgadza się z sumą kontrolną podaną dla tej wersji na stronie programu (http://ccollomb.free.fr/unlocker/), nie zgada się też wielkość instalatora (ten z dobreprogramy.pl ma 215KB a ten ze strony programu ma 0.98MB) mimo że oba są oznaczone jako wersja 1.8.9

Może wdał się tam jednak jakiś wirus, dla pewności radziłbym pobrać bezpośrednio ze strony programu.

PS do adminów: sprawdźcie czy aby na pewno plik jest czysty i z czego wynikają te różnice w wielkości plików.

scripter1 , dobre spostrzeżenie, coś jest nie tak

coś nie działa mi virustotal :smiley: ,można to tak sprawdzić?

http://www.virustotal.com/pl/analisis/f … 1275733732

Klik, pierwszy post, na zrzucie druga pozycja i komentarz pod spodem.

Temat był już poruszany, nadwrażliwość softu, Unlocker ma reklamiarza w sobie w postaci linku do Ebay.

semtex , ale nadwrażliwość antywirusów nie wyjaśnia tak dużej różnicy w wielkości instalatorów niby tej samej wersji ani tego że suma kontrolna podana na stronie programu nie zgadza się z sumą kontrolną instalatora z dobre programy a zgadza się z sumą kontrolną instalatora ze strony programu.

Instalator stąd może być czysty ale różnica wielkości jest podejrzana…

Akurat się składa, że te dodatkowe miejsce w instalatorze pobieranym ze strony brothersoft.com (tam prowadzi link pobierania ze strony domowej Unlockera) składają się tylko owe reklamiarze. Po rozpakowaniu większego instalatora największą część zajmują właśnie te śmieci. Z tego co widzę są tam zawarte QuickStores Toolbar (instalowany w tle bez wiedzy użytkownika) oraz MSN Toolbar.

Zatem bezpieczniej jest i tak pobierać Unlockera stąd, niż z oficjalnego mirrora. :smiley:

Toolbary są (QuickStores oraz Ebay shortcuts) ale można ich nie instalować, wystarczy odznaczyć zaznaczenie przy tych opcjach (najpierw jest QuickStores osobno a Ebay shortcuts jest dalej na liście komponentów) - napisali o tym na swojej stronie.

Właśnie zainstalowałem Unlockera ze strony programu i żadnych niechcianych dodatków mi nie zainstalował bo odznaczyłem je (sprawdziłem w przeglądarkach że nic nowego się nie pojawiło).

Ale przynajmniej mamy już wyjaśnioną różnicę wielkości instalatorów.