Unmountable boot volume. Problem z systemem - BSOD


(Kanthall Different) #1

Witam.

Dzisiaj przywitał mnie taki komunikat:

http://justasktheitguy.com/wp-content/u ... volume.jpg

Czytałem w internecie jak to rozwiązywać. Próbowałem wszystkiego. Problem jest gdy chcę naprawić system plików. Moja płyta z XP nie bootuje do końca. Przy załadowywaniu NVATABUS instalacja staje. Co zrobić w takiej sytuacji? Co sprawdzić i zrobić żeby chociaż zrobić format albo CHKDSK...?

Żadne tryby awaryjne, zmiana taśmy itp nie podziałały na to :frowning:


(Adamsubzero) #2

Link źle wklejony.


(Illidan666) #3

Jeśli płytka Ci się nie bootuje do końca to może być uszkodzona lub napęd nie czyta prawidłowo płytki.Spróbuj z inną.Co do linka to nie działa,popraw lub zamieść ponownie.Jeśli chcesz uruchomić CHKDSK lub sformatować to spróbuj zrobić to z Konsoli Odzyskiwania Windows XP.Jak uruchomisz komputer z płyty z XP,wybierz naprawę systemu,poprzez wciśniecie klawisza R.Jeśli nie masz Konsoli Odzyskiwania XP to możesz ją pobrać i wypalić na płytkę stąd:

http://traxter-online.tk/konsola-odzysk ... t-285.html

Możesz spróbować utworzyć boot-owalnego Pendrive'a z XP za pomocą programu WinToFlash jeśli są to jednak problemy z napędem a nie płytką(np. na innym komputerze):

http://wintoflash.com/


(Kanthall Different) #4

nic to nie daje. zmieniłem też taśmy i dalej to samo. instalacja systemu nie startuje. xp ani 7. nie da rady nić zrobić. aktualnie siedzę na mandrivie bootowanej z płytki. nie wiem co zrobić. potrzebuję zainstalować xp.


(Illidan666) #5

A z dyskami wszystko ok?Sprawdzałeś czy BIOS wykrywa dysk?Masz pogląd dysku na Mandrivie??Tzn, czy Mandriva wykrywa dysk??Albo inaczej ,czy instalatory Windowsów wykryły dysk na który chciałeś je zainstalować?

-- Dodane 04.04.2011 (Pn) 18:18 --

Komunikat błędu który wystąpił na twoim zdjęciu ten oznacza że jest uszkodzony sektor rozruchowy Windows na dysku.Zastanawia mnie jednak dlaczego nie możesz wykonać instalacji naprawczej...Jest prawdopodobieństwo że dysk Ci padł.Jak dysk będzie sprawny i uda Ci się uruchomić Konsolę Odzyskiwania wykonaj też polecenie FIXMBR (naprawia główny rekord rozruchowy (MBR) partycji rozruchowej).Może pobierz sobie Linuxa/XP z którego zbootujesz z płytki z narzędziami diagnostycznymi dzięki któremu dokonasz analizy dysku i nie tylko.

http://traxter-online.tk/opis-dystrybuc ... t-388.html

http://sourceforge.net/projects/partedmagic/files/

http://pebuilder.prv.pl/