Unowocześnienie komputera

Witam. Obecnie mam trochę gotówki, i chciałbym ulepszyć komputer. Głównie zależy mi an dobrej karcie graficznej i Ramie, ale jeśli uważacie że coś jeszcze można by było wymienić na lepsze, jestem otwarty na propozycje :slight_smile:

Opis sprzętu :

Zasilacz - Modecom ATX FEEL1 600W 120mm

Płyta główna - Gigabyte GA-X58A-UD3R DDR3-1333

RAM - VDATA 5x2GB DDR3 1333MHz w zasadzie to 2x2, reszta sie przepaliła :razz:

Karta Graficzna - Gigabyte Radeon HD5770PM 1GB DDDR5 128B

Procesor - Intel Quadcore I7-950 3.06 GHz

Optyka - Samsung SATA DVD -/+R/RW SHS-223C

Dysk - Caviar 3.5 1TB SATA-600 7200RPM 64mb

Czekam na propozycje, dzięki za uwagę :smiley:

żeby odczuć duży wzrost wydajności w grach, musiałbyś kupić kartę przynajmniej HD7850 lub gtx 650 ti boost tańszej nie ma sensu bo różnica w wydajności będzie zbyt niska biorąc pod uwagę wydane pieniądze

zasilacz do wymiany na markowy minimum 450W np. corsair vs 450

pamięć ram masz 10GB pewnie połowy tego nie wykorzystujesz więc nie ma sensu dokupywać bo nic to nie da

podaj ile możesz wydać na kartę i zasilacz

ZASILACZ, do przeczytania http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1 … ml#6014195

Jakim budżetem dysponujesz?

budżetem… myślę że do maaaks 2 tyś na wszystko, ale mam zamiar wydać mniej. I jak bym mógł prosić o konkretne modele godne polecenia :slight_smile:

Do czego potrzebujesz więcej pamięci (10GB pamięci wystarczy do normalnego użytkowania komputera i do gier)?

Zasilacz na przykład XFX Core 550W

Jeśli chodzi o kartę graficzną to w tym budżecie zmieści się GTX770, np. MSI GTX 770, 2GB DDR5 lub Gigabyte GTX 770 2GB DDR5

Jaką masz obudowę (jak długa grafika się w niej zmieści)?

Dodane 25.09.2013 (Śr) 15:48

Po zmianie zasilacza możesz pomyśleć o podkręceniu zasilacza (jeśli tak to trzeba pomyśleć o porządnym chłodzeniu procesora).

Obudowa Tracer Mach 400 w, no właśnie Ram mi sie kiedyś skopcił iw zasadzie mam teraz 4 gb xd