UP,Stop: 0x0000007E Podczas włączenia się komputera

Witam,

Dużo czytałem o tym problemie ale nadal nie znalazłem rozwiązania ponieważ kupiłem ram nowy (tak wyczytałem że to często od ramu) ale niestety, jest nowy ram a błąd ten sam. Bluescreen wyskakuje za każdą próbą uruchomienia komputera lecz tryb awaryjny działa tylko raz tryb awaryjny nie zadziałał. Błąd wywala wtedy jak komputer wchodzi ładuje się zapraszam 10-15s i bluescreen. A więc co jest powodem tego błędu ja nie wiem i teraz mam nadzieje że ktos mi pomoże Wink

Sprzęt

MA790FXT-UD5P

AMD Phenom II 1055T

HD6870

Corsair ddr3 4gb 1600mhz cl9 1.5v (nowe kupione teraz przyszły 30min temu)

Adata Gamin series 2x2gb 1600mhz cl9 1.5-1.75v (to te stare)

A wiesz, kiedy błąd się zaczął pojawiać i kojarzysz może co było wtedy (tuż przed) robione? Jakaś aktualizacja (programu, systemu, sterowników)?

I nie podałeś, jaki dokładnie masz system operacyjny.

A no tak, przepraszam zapomniałem Windows 7 Ultimate 64Bit

A co było przed to jedyne co instalowane to 2-3 dni przed NFS Most Wanted 2 i nic więcej żadnej aktualizacji jedyne co zauważyłem przed tym błędem to że przed ‘‘Trwa uruchamianie systemu’’ był długawo czarny obraz.

A bym zapomniał z dwa tygodnie temu był ten sam błąd i ram pracował w 1,2 slocie i go przełożyłem do 3,4 slot i działał dobrze ale teraz ten błąd i przełożenie ramu nie pomogło.

A próbowałeś:

  • uruchomić system z instalacyjnej płytki DVD i próbować naprawić system;

  • przywrócić system do jakiegoś punktu sprzed 2 tygodni jak było w porządku.

a jak cofnę system o dwa tygodnie to nie stracę zapisów z gry z tego nfs ?

A co do naprawy systemu to nie teraz dopiero aż w piątek bo odzyskam swój system.

Teoretycznie nie, bo są one chyba zapisywane w folderze użytkownika, ale tego nie sprawdzałem.

Problem występuje na obu pamięciach - starych i nowych? Spróbuj:

  • włożyć tylko jedną kość (raz starą, a raz nową) i zobacz, czy system się uruchomi;

  • w BIOSie wybrać ustawienia domyślne albo bezpieczne;

OK zaraz zobaczę gdzie jest ten zapis a jak nie to zgram sobie go.

Tak komputer teraz działa na nowej kości i to samo stare wyjęte zaraz zobaczę pojedynczo po cofnięciu systemu.

A jak wybrać w biosie ustawienie domyślne bo nie pamiętam a i czy mi nie wróci starego biosa bo jak wróci to komp się nie włączy ze względu na procesor.

OK po przywróceniu działa lecz wyskoczyło że smart board przestał działać co to jest ?

Czyli system się sypie tylko w przypadku, jak włożyć obie kości (1 starą i 1 nową)? Ew. przy 2 starych i 1(2) nowych?

znaczy teraz jest dobrze i działa nowy ram już wyłączam komputer i powiem Panu jak dołożę jeden stary ram co się stanie

A i tak dziwnie komputer się muli, opóźniona czasem reakcja

Dodane 20.03.2013 (Śr) 18:30

Dobra sprawdziłem na starym ramie działa też teraz normalnie tylko tak minimalnie przymula bo jak coś chce przenieść do folderu to tam wyskoczy wyszukiwanie pliku i dopiero przenosi ale nie zawsze.

Jutro zobaczymy co bd jak komputer nie bd pracował przez noc.

Zrobić może testy dysku ?

Dodane 21.03.2013 (Cz) 14:25

A więc tak się sprawa przedstawia że dzisiaj rano włączam komputer i BlueScreen o kodzie takim Stop: 0x00000018 wyjąłem jedną starą kość wyskoczył znów blue screen o takim kodzie Stop: 0x00000074 i było że uruchom normalnie lub napraw i zostawiłem tylko nowy ram i znów bluescreen o kodzie takim Stop: 0x00000078 (jak dobrze pamiętam) więc to może jest od systemu lub dysk ma badsektory (nie wiem jak się to pisze :wink: )i tam jest windows co teraz zrobić ?