Upadek laptopa-duży problem/ błąd boodowania

Cześć;)

Piszę tutaj po raz kolejny, gdyż nie mam szczęścia z laptopami-Acer spadł mi z wysokości 30 cm.

Na początku kilka razy przy włączaniu go burczał.

Teraz nie burczy, ale wyskakuje błąd -

Broadcom UNDI PXE-2.1 v14.0.8

Copyright © 2000-2009 Broadcom Corporation

Copyright © 1997-2000 Intel Corporation

All rights reserved.

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM

No bootable device --insert bood disk and press any key

No. A jak kliknę jakikolwiek klawisz, to ta mało przydatna dla mnie informacja pojawia się znowu.

Pomożecie ? :smiley:

Możesz wejść do biosu i sprawdzić czy widzi dysk twardy po tej informacji wnioskuje iż nie ma z czego odczytać systemu

Ok, jak to sprawdzić ? F2–> bios–> ale co potem ? :smiley:

Jeśli lap był na chodzie w czasie gdy upadł to do wymiany jest dysk !

Ugh… No ook .-.-"

Ale z wymianą dysku wiąże się także utrata wszelkich plików, tak?

W zasadzie tak.

Może po prostu sanki od dysku trochę się przesunęły i coś nie kontaktuje na złączu #-o

jak nie widzi dysku w BIOS’ie to już nie ma co ratowac, chyba że chcesz ładowac kase w serwis odzyskujący dane

Moze byc problem z podłączeniem dysku, pod wpływem upadku mogła rozłączyć się wtyczka dysku. Uszkodzeniu mógł ulec sam dysk lub płyta główna. Ciężko wyrokować na odległość.

nie znajduje bootowalnego urzadzenia ktorym powinien być dysk, co wskazuje na awarie dysku, oczywiście może rozkręcic wypiąc dysk i wpiąć na nowo ale to mało prawdopodobne

Pewnie igła na dysku się uszkodziła raz tak miałem upuściłem dysk na podłogę na szczęście nic na nim ważnego nie miałem . Całkiem możliwe że się obluzował na sankach ale to raczej mało prawdo podobne . W biosie masz coś takiego jak "Advanced Chipset Features " u mnie się to tak nazywa nie wiem jak będzie u ciebie ponieważ nie mam laptopa . Słychać jak dysk się rozpędza nic w nim nie stuka nie puka itp . Najlepiej go wykręć i sprawdź go no na stacjonarnym komputerze

unikatooowa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Chłopaki-jesteście awesome - cieszę się , że próbujecie pomóc. Chciałam pomóc lapku sama, no ale raczej rady nie dam. Co do "zamieniania różnych opcji w F2 (1.cd/dvd, etc) " to próbowałam…

Jutro zawożę go do informatyka, a co naprawdę zmalowałam, i co w “lapku piszczy” powiem Wam po wizycie.

DZIĘKUJĘ, DO ZOBACZENIA MAM NADZIEJĘ JAK NAJSZYBCIEJ ; )

Nie wiem czemu, ale mnie to zdanie rozśmieszyło. Może dlatego, że obecnie 90% informatyków uważa się właśnie za informatyka, bo umie zainstalować system?

Skoro jesteś na bakier z elektroniką, to na Twoim miejscu zawiózłbym laptopa do serwisu, a nie do “informatyka”.

Może źle napisałam ; ) Zawożę go do gościa, który ma sklep z komputerami, m.in. jest informatykiem, sprzedał mi tego lapka, i pomógł znajomym nie jeden raz ; ) <— mam nadzieję , że już Cię nie śmieszy to .

A na niespełnionych “infomatykach” też się już poznałam. Z 8 chłopaków, którzy są “taaacy dobrzy” , nie potrafili mi doradzić w sprawie ikon. Na szczęście sama doszłam do tego, że potrzebne są fixy, czy jak to tam było . Chociaż może wydawać Ci się to bez związku, ale próbuję Ci pokazać, że aż taka głupia (chociaż zielona w tych sprawach) to nie jestem ^^