Upadek laptopa-duży problem/ błąd boodowania

(Unikatooowa) #1

Cześć:wink:

Piszę tutaj po raz kolejny, gdyż nie mam szczęścia z laptopami-Acer spadł mi z wysokości 30 cm.

Na początku kilka razy przy włączaniu go burczał.

Teraz nie burczy, ale wyskakuje błąd -

Broadcom UNDI PXE-2.1 v14.0.8

Copyright © 2000-2009 Broadcom Corporation

Copyright © 1997-2000 Intel Corporation

All rights reserved.

PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting Broadcom PXE ROM

No bootable device --insert bood disk and press any key

No. A jak kliknę jakikolwiek klawisz, to ta mało przydatna dla mnie informacja pojawia się znowu.

Pomożecie ? :smiley:

(CHUDYxp) #2

Możesz wejść do biosu i sprawdzić czy widzi dysk twardy po tej informacji wnioskuje iż nie ma z czego odczytać systemu

(Unikatooowa) #3

Ok, jak to sprawdzić ? F2--> bios--> ale co potem ? :smiley:

(Bowjan) #4

Jeśli lap był na chodzie w czasie gdy upadł to do wymiany jest dysk !

(Unikatooowa) #5

Ugh.. No ook .-.-"

Ale z wymianą dysku wiąże się także utrata wszelkich plików, tak?

(rgabrysiak) #6

W zasadzie tak.

(Daniel 1983) #7

Może po prostu sanki od dysku trochę się przesunęły i coś nie kontaktuje na złączu #-o

(Villy) #8

jak nie widzi dysku w BIOS'ie to już nie ma co ratowac, chyba że chcesz ładowac kase w serwis odzyskujący dane

(thommy181) #9

Moze byc problem z podłączeniem dysku, pod wpływem upadku mogła rozłączyć się wtyczka dysku. Uszkodzeniu mógł ulec sam dysk lub płyta główna. Ciężko wyrokować na odległość.

(Villy) #10

nie znajduje bootowalnego urzadzenia ktorym powinien być dysk, co wskazuje na awarie dysku, oczywiście może rozkręcic wypiąc dysk i wpiąć na nowo ale to mało prawdopodobne

(CHUDYxp) #11

Pewnie igła na dysku się uszkodziła raz tak miałem upuściłem dysk na podłogę na szczęście nic na nim ważnego nie miałem . Całkiem możliwe że się obluzował na sankach ale to raczej mało prawdo podobne . W biosie masz coś takiego jak "Advanced Chipset Features " u mnie się to tak nazywa nie wiem jak będzie u ciebie ponieważ nie mam laptopa . Słychać jak dysk się rozpędza nic w nim nie stuka nie puka itp . Najlepiej go wykręć i sprawdź go no na stacjonarnym komputerze

(Agatonster) #12

unikatooowa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Unikatooowa) #13

Chłopaki-jesteście awesome - cieszę się , że próbujecie pomóc. Chciałam pomóc lapku sama, no ale raczej rady nie dam. Co do "zamieniania różnych opcji w F2 (1.cd/dvd, etc) " to próbowałam...

Jutro zawożę go do informatyka, a co naprawdę zmalowałam, i co w "lapku piszczy" powiem Wam po wizycie.

DZIĘKUJĘ, DO ZOBACZENIA MAM NADZIEJĘ JAK NAJSZYBCIEJ ; )

(kamil_w) #14

Nie wiem czemu, ale mnie to zdanie rozśmieszyło. Może dlatego, że obecnie 90% informatyków uważa się właśnie za informatyka, bo umie zainstalować system?

Skoro jesteś na bakier z elektroniką, to na Twoim miejscu zawiózłbym laptopa do serwisu, a nie do "informatyka".

(Unikatooowa) #15

Może źle napisałam ; ) Zawożę go do gościa, który ma sklep z komputerami, m.in. jest informatykiem, sprzedał mi tego lapka, i pomógł znajomym nie jeden raz ; ) <--- mam nadzieję , że już Cię nie śmieszy to .

A na niespełnionych "infomatykach" też się już poznałam. Z 8 chłopaków, którzy są "taaacy dobrzy" , nie potrafili mi doradzić w sprawie ikon. Na szczęście sama doszłam do tego, że potrzebne są fixy, czy jak to tam było . Chociaż może wydawać Ci się to bez związku, ale próbuję Ci pokazać, że aż taka głupia (chociaż zielona w tych sprawach) to nie jestem ^^