Uparta ikona na pulpicie, jak ją zlikwidować?

(Barti501) #1

Poradźcie mi jak mam usunąć ikonę z pulpitu, jest tak uparta że już tracę siły :evil: Mianowicie to ikonka od "WIDCOMM Bluetooth Software 4.0.1.700" wrzucić jej do kosza nie idzie, ustawienia w programie takiego żeby nie pokazywał ikony na pulpicie też brak :-x nawet nie mogę zmienić tej ikonki, ani jej nazwy, ponieważ kliknięcie jej PPM uaktywnia ustawienia bluetootha a nie opcje odnośnie samej ikonki :? Może jest jakiś program którym będę mógł ją ukryć lub zlikwidować?

(WinXP pro)

Pzdr.

(Krzysieek88) #2

Unlocker

Killbox

(Fokusmick) #3

C: -> documents and settings -> "nazwa użytkownika" -> Desktop (pulpit) i tam masz skróty znajdujące sie na pulpicie, może się usunie w ten sposób

Jak nie, to spróbuj w trybie awaryjnym.

(Barti501) #4

Z programem "Unlocker" zero efektu, przy innych ikonkach, owszem, ale tu nic :-x

pulpit2.JPG

Program "Killbox" jeżeli go zastosuje usunie mi plik który odpala ta aplikacje, wiec odpada.

W folderze "pulpit" brak tego pliku :evil: normalnie ikonka widmo :shock:

(Irekxara) #5

ebarti Próbowałeś w awaryjnym??

(Szymszejdi) #6

ebarti miałem ten sam problem, ta ikona jest blokowana przez wpis w rejestrze, musisz go znaleźć i usunąć. Najlepiej najpierw zrób kopię zapasową rejestru bo z tego co pamiętam to wpisów o tej nazwie jest kilka.

W wyszukiwaniu w edytorze rejestru wpisz "Moje miejsca interfejsu..." i zlokalizuj właściwy wpis, jest w nim chyba ścieżka do pulpitu.

(Barti501) #7

:lol: Dziękuje, dobre człowieki z Was, tryb awaryjny pomógł.

(Anawald) #8

Mam ten sam problem.Po ściągnięciu kilu kawałków z radia/Winamp+RealPlayer/na pulpicie mam ikonę "XXL-Radio Langeweile...",której nie mogę usunąć żadnym programem.Przy próbie usunięcia pojawia się komunikat "Nie można usunąć plik.Nie można odczytać plik z dysku żródłowego."a przy próbie otworzenia pliku poprzez 2-krotne kliknięcie w ikonę pojawia się komunikat "...odwołuje się do lokalizacji,która jest niedostępna.Może ona znajdować się na dysku twardym ...lub w sieci,być może plik został przeniesiony w inne położenie."Jestem początkującym w posługiwaniu sie bardziej skąplikowanymi procedurami i nie mam zielonego pojęcia jak ten problem rozwiązać aby nie doprowadzić przy okazji do demolki komputera.Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc podając szczegółowo tryb postępowania byłbym bardzo wdzieczny.Anawald.

(Morphdreamer) #9

Tego typu pliki możesz usunąć Unlockerem. Po zainstalowaniu programu klikasz niechcianą ikonkę prawym przyciskiem myszy i z menu wybierasz "Unlocker".

(Anawald) #10

Brawo Morphdreamer!!!Serdecznie dziękuję.Pomogło! !!

(losiu_) #11

nie trzeba nic robic z rejestrami zadnych kopii ani nic jesli ktos ma troche mozgu.ja tak mialem z wirusem "polskie dziewczyny" nie mialem wtedy antyvira bo winde od nowa stawialem i sie wbil i jak go usunalem pojawial sie przy nastepnym uruchomieniu komputera. wejdzcie C>windows>bluetoohth cos tam cos tam i usuncie to wtedy napewno juz nie wroci a jelsi znajduje sie na pulpicie to mozecie miec 100% pewnosci tej metody u mnie zadzialalo bez skutkow ubocznych