UPC 10Mb/s - kilka pytań o dzielenie łącza oraz o UPC

Witam, od kilku ładnych lat jestem posiadaczem łącza z Neostardy. Zdecydowałem się jednak na skorzystanie z usług UPC.

Jak wygląda doprowadzenie tego internetu do domu? Czy technik/serwisant podpina się modemem pod normalny kabel, który idzie do telewizora, czy muszą położyć nowe kable?

Instalacja kablówki w mieszkaniu ma już chyba coś kolo 15lat.

Chciałbym wyjaśnić też pewną niejasność, znajomi mówili, że podczas zakładania internetu osoba, która przyszła podłączyła im modem jak najbliżej miejsca gdzie kable wychodziły ze ściany i dał im z metr kabla, za resztę zażądał dopłaty, w punkcie obsługi klienta usłyszałem, że technik powinien doprowadzić kable do miejsca, którego sobie zażądam. Może mi ktoś powiedzieć jak to jest na prawdę? Bo nie wiem czy od razu mam się przygotować i kupić sobie ~10m skrętki.

Rozumiem, że mimo tego że oferta mówi o podłaczeniu 3 komputerów, urządzenie dostarczone przez UPC pozwoli na dołączenie tylko jednego komputera?

Jaki polecacie router?

2 komputery połączone przewodowo + jeden przez WiFi

Cena max 150zł

Pozdrawiam :wink:

Jestem użytkownikiem internetu UPC.Serwisant podpina modem do tego samego kabla,tylko daje trójnik do TV.Moze byc konieczna wymiana kabla bo dają nowsze,nie znam się ale na oko grubsze.Natomiast długość wybiera właściciel mieszkania.Mi np zostawił zwój bo miałem ten kabel nowego typu a on powiedział że kabel przewidziany do wymiany jest mój bo zapłacony razem z całą usługą .Posiadam jeszcze telefon stacjonarny UPC i tez jest podłączony do modemu.Ogólnie polecam,cena może nie najniższa ale jakość usługi (stabilność prędkości,brak limitów,brak przerw) absolutnie bez zarzutu.Co do dzielenia to nie wiem,ale znajomi używają wi-fi.Pozdrawiam.

Mi doprowadził z jednego końca mieszkania na drugi koniec bez żadnych dodatkowych opłat dla niego, tylko instalacja 20zł.

Dziękuję za wyjaśnienie wątpliwości.

A jeszcze teraz takie pytanko, przyzwyczajony jestem do neo czyli modemu na usb, loginu, hasła i niczego więcej. Jak to wyglada w UPC, potrzebna jakieś sterowniki? Czy po prostu konfiguruje połączenie poprzez podanie odpowiednich adresów/serwerów?

Nic nie robisz, facet przychodzi,podłącza do karty sieciowej, jakieś czary mary z adresem IP ,sprawdza wszystko tam po stronie upc. A ty tylko sterownik do swojej karty sieciowej z CD od płyty gł.No i śmigasz po sieci. :lol: Podajesz tylko hasło do konta pocztowego które UPC daje.

Ok, mam na dzieje, że router podepnę bez problemu :wink: ?

Dodano:

A co myślicie o tych urządzeniach?

http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_b … 2654,s,1/#

[http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt … ,id,35697/](http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Netgear/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/router_urzadzenia_dostepowe_ADSL firewall/Netgear_Wireless_G_DSL/Cable_Router_4xLAN_1xWAN WGR614EE/pelny,id,35697/)

http://www.komputronik.pl/Sieci/Sieci_b … ,id,53427/

Z tego co wymieniłeś wziąłbym tego Netgeara :slight_smile:

pozdrawiam

Ja korzystam z chello jakieś 5lat i mogę polecić jak najbardziej tego operatora sieci internetowej. Internet jest zawsze, nigdy nie ma z nim problemów, transfer taki jaki ma być i dzielenie łącza także bezproblemowo. Dla mnie - jest koncentryczny kabel czyli kabel antenowy który idzie do modemu gdyż jest on strasznie twardy i nie idzie go za bardzo powyginać (można zastosować jakieś przejściówki i użyć cieńszego kabla ale to za dużo kombinowania), ale to jedyny minus. Ja mam 3 routery, 1 jakiś d-link i 2 netgary WGR-614 i jestem z nich zadowolony (1 z nich po roku się przepalił ale odesłałem bo był na gwarancji i dostałem naprawiony i działa). Jestem z Katowic, nie wiem jak w innych miejscowościach działa chello ale tutaj bezproblemowo. Wspomnę jeszcze iż miałem w tym okresie oprócz chello jeszcze Netię i TP, ale chello jest i tak najlepsze.

Sprawa już załatwiona, Chello 10mega już mam zainstalowane, do tego router LINKSYS’a i wszystko działa bardzo dobrze :smiley:

A mógłbyś dać wgląd do statystyk? Chodzi mi o to żebyś przetestował łącze na www.speedtest.net na serwerze warszawa najlepiej i dal tutaj wyniki. Dałbyś radę?

Wziąłeś tylko internet czy internet + kablówka? Napisz jak z cenami i jak to się sprawuje :slight_smile:

Sam zastanawiam się nad zamianą Dialogu i tv Vectra na UPC.

307371588.png

Miałem telewizje, więc teraz mam Internet + TV, razem płace 130zł.

Internet od nich mam od czwartku, jak na razie jestem zadowolony, zawsze gdy robię test łącza wyniki są podobne.

Z dobrychprogramów ściągam 1.1MB/s

dzięki Ci, wyniki tak jak myślałem nie zaniżone. Telewizję to ja mam z N ale kończy mi się umowa na internet to chyba się skuszę na 10MB/s :stuck_out_tongue:

Czy ktoś coś mówił o Neti ?

2 Mb ,2 lata korzystam i bezproblemowo

307781091.png

U mnie netia działała słabo, wieczorami po 20 transfer słabł a pingy rosły. Zresztą teraz masz nie najlepsze pingi. Ja już długo korzystam z chello i jestem zadowolony, a co najważniejsze dbają o klienta a nie mają Cie gdzieś gdy koczy CI się umowa.

Tutaj wgląd do internetu 2Mbps z chello. Pingi według mnie są bardzo dobre.

308472303.png

Czy żeby kożystać z UPS trzeba mieć kablówke albo dostęp do niej? Mieszkam na obrzeżach miasta i też chciałbym mieć internet tej firmy :roll:

Trzeba mieć dostęp do ich kabli. Najlepiej zapytaj na jakiejś infolinii czy jest możliwość założenie internetu w danym miejscu.

A myslicie że np. dla 5 domów mogli by tutaj ten internet doprowadzić? Pytałem się w tp, netii i erze o internet ale wszystkie działają na tych samych portach a w mojej okolicy są wszystkie zajęte :?

I to jest ten internet za 80zł miesięcznie? Bo widziałem w reklamie tego goscia z laptopem na koniu i wiem że było cos za 80zł miesięcznie ale nie wiem jaka prędkosc :-x

89zł 10Mb/s

UPS to dodatkowe zasilanie w razie gdy braknie prądu (wytłumaczone na chłopski rozum)

UPC - o tym mówimy, kablówka, internet i telefon

UPC nie jest wszędzie to jest minus tej firmy. Na wsi raczej nie masz co liczyć że Ci to poprowadzą bo to zbyt duże koszta i będą na minusie, lecz gdy jest to większa wieś (prawie miasto, jest parę bloków) to może Ci się uda, skontaktuj się infolinią (0 801-94-95-96) lub wejdź na stronę http://upc.pl/ i po lewej dolnej stronie masz formularz do sprawdzenia czy jest u Ciebie UPC.

Tak na offtopicu to właśnie podpisałem umowę na 10Mbps za 89zł i za miesiąc będę miał.