UPC Connectbox - problem z widocznością sieci

Witam,

Od niedawna mam router UPC connectbox. 3 urządzenia -  telefon, komputer stacjonarny z win7 oraz laptop także z win7 łączą się bez problemu, jednak drugi laptop (win10) w ogóle nie widzi sieci. Gdy ten laptop jest uruchomiony, muszę zrestartować router i problem znika. Dodam, że ten router działa na 2 częstotliwościach na raz (2.4 i 5ghz). Jak ewentualnie ustawić priorytet łączenia się z siecią 2.4ghz (laptop nie obsługuje 5ghz) ? Resetowanie routera za każdym razem po włączeniu drugiego laptopa jest uciążliwe, dlatego liczę na pomoc :slight_smile:

Mógłbyś spróbować uruchomić laptopa z Win10 pod innym systemem? Jakieś Ubuntu czy inne cudo, tak żeby wykluczyć problem z systemem albo sterownikiem do karty sieciowej.

 

Compal (UPC ConnectBox) pracuje równocześnie w sieciach 2.4Ghz i 5Ghz i u mnie podczas testów na 3 laptopach z systemami Win7, Win8.1 i Win10 nie było żadnych problemów zarówno w przypadku sieci 2.4Ghz jak i 5Ghz. Dodatkowo do sieci 2.4Ghz były podłączone 4 smartphony.

@Xemidra a próbowałeś łączyć się do 5Ghz smartphonem?  Jak w ogóle w przypadku ConnectBoxa podłączyć się do tej 5ghz - czy to smartphonem czy np komputerem, skoro wyświetla się tylko jedna sieć ? 

@gogol71Żeby połączyć się z siecią 5GHz drugie urządzenie też musi obsługiwać tą częstotliwość.

Odnośnie problemu z Windows 10. Nie wiem, czy to ten sam problem, ale zobacz na ten filmik:

Ewentualnie możesz zobaczyć, czy któraś z tych porad zadziała:

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/10741/windows-10-fix-network-connection-issues

@gogol71 proszę zatytułować temat tak, aby mówił konkretnie o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do kosza.

 

Moje Smartphony nie obsługują 5Ghz, jednak komputery już tak.

Odnośnie tej jednej sieci to nie mam pojęcia o czym mówisz. W panelu konfiguracji ConnectBoxa można zmienić nazwę sieci 2.4 i 5Ghz na urządzeniu obsługującym sieci 5Ghz w standardzie AC powinieneś zobaczyć dwie sieci lub trzy, jeżeli masz włączoną sieć gościnną a nawet cztery jeżeli używasz Wi-Free.

 

Jeżeli widzisz tylko jedną, zapewne 2.4Ghz to prawdopodobnie twoje urządzenie sieci 5Ghz nie obsługuje.

Automatycznie w UPc masz pod jedną nazwą sieci WiFi włączona Sieć 2,4 jak i 5ghz. Żeby to rozdzielić musisz wejść w connect box (najprościej w nowych telefon wchodzisz w ustawienia wifi, wyszukujesz swoją Sieć i wchodzisz w jej ustawienia lub zarządzanie routerem - automatycznie przechodzisz do strony connect box). Logujesz się hasłem z routera (na jego spodzie - nie mylić hasłem do wifi) - następnie wchodzisz W menu po lewej stronie w ustawienia zaawansowane - bezpieczeństwo. I na wyświetlonej stronie możesz zmienić nazwę na sieci 5ghz.

Dziś właśnie miałem podobną zagwostke i udało mi się dojść do tego :grin: