UPC - częste rozłączanie internetu

Witam,

otóż mam następujący problem z internetem od tego dostawcy. Internet po uruchomieniu laptopa niby się łączy, ale wcale nie działa. Dopiero po kilkakrotnym rozłączaniu i podłączaniu zaczyna działać. Czasem na chwilę, czasem działa już potem normalnie. Bardzo często muszę wyłączać router z sieci, aby zadziałało. Generalnie nie mam firewalla ani niczego co mogłoby blokować połączenie. Macie może jakieś podstawowe porady/sugestie w tej kwestii. osobiście uważam że skoro wcześniej przez ponad rok korzystania z internetu od upc było wszystko dobrze, tyle że przy mniejszej prędkości to tak szybko nie mogło się popsuć. jeśli będą potrzebne dane urządzeń to chętnie napisze. ( pisze z komórki w pracy )

dzięki za wszelkie podpowiedzi.

kamil

Przypuszczam, że może szwankować router. Jeżeli Masz możliwość pożyczyć od znajomych to wypróbuj to rozwiązanie.

Czy posiadasz ruter własny czy od dostawcy internetu ?

Jaka jest firma i model tego routera ?

Ruter mam własny. Firma TP-Link Model: TL-WR740N.

:slight_smile:

Pocieszę Cię :slight_smile: Mam taki sam router i podobne kłopoty z nim ale radzę sobie w ten sposób, że jak zaczyna szwankować to robię twardy reset i ustawiam wszystko na nowo.

“Twardy reset” w sensie ? :slight_smile:

Na tylnym panelu urządzenia znajdują się:

POWER – gniazdo zasilania urządzenia

1,2,3,4 – porty LAN

WAN – port WAN

RESET – przycisk przywracania ustawień fabrycznych.

Są dwie drogi by zresetować urządzenie i przywrócić ustawienia fabryczne:

  1. z menu „Narzędzia systemowe” -> „Ustawienia fabryczne”

  2. użycie przycisku kasowania (Reset), nacisnąć i trzymać przycisk (około 5s) dla ponownego zainicjowania aż LED SYS zacznie szybko pulsować. Wtedy należy puścić przycisk i zaczekać aż router przywróci ustawienia fabryczne.

ok. a jeśli chodzi o ustawienia po resecie routera. masz na myśli tylko zmianę hasła dostępu do sieci czy jakąś głębszy config? :slight_smile:

Konfiguracja od zera :slight_smile:

1 - konfiguracja dostępu do internetu (parametry łącza powinny być w umowie);

2 - konfiguracja sieci lokalnej LAN i WiFi (jeśli konieczne);

3 - konfiguracja zabezpieczeń (zmiany haseł);

Uruchom wiersz poleceń i pokaż wyniki poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh interface ip show config

route print

netsh wlan show drivers

netsh wlan show networks

netsh wlan show all

tracert dobreprogramy.pl

Zaloguj się do routera, zrób zrzut ekranu z zakładki Status, WAN i Wireless routera i wklej tu na forum.

Koledzy dobrze radzą ale ja bym pierw sprawdził jak internet działa na samym modemie bez routera.