UPC. Czy można z nagrywarki przerzucić film na kompa

Mam nagrywarkę z UPC. Czy można jakoś przerzucić film z tejże nagrywarki na komputer :?:

Z tyłu jest port USB…

Nie, nie ma takiej możliwości. Złącze USB jest nieaktywne, dysku twardego też nie ma co wyjmować bo jest zaszyfrowany i jak narazie nie znaleziono sposobu by wyciągnąć z niego dane.

Jedyny sposób to kupno karty TV / grabbera wideo i zgrać odtwarzany obraz.

I to można do nagrywarki tej z UPC podłączyć czy jak :?:

Tak jest chyba u wszystkich operatorów telewizji cyfrowej. Ja mam cyfrową nagrywarkę w telewizji N i wszystko jest albo zablokowane albo nieaktywne. USB służy jedynie do wgrania firmowego oprogramowania. Po za tym nie dość, że dysk twardy jest zaszyfrowany to zapis jest wykonywany w takim formacie, że gdy by nawet wydobyć zapis z takiego dysku twardego to byłby bardzo trudny problem ze znalezieniem odpowiednich kodeków do odtworzenia tego zapisu np w komputerze.

Moim zdaniem najlepiej dokupić nagrywarkę DVD i na nią nagrywać ulubione programy z telewizji cyfrowej.

Jaki to dekoder może da się zmienić firmware?

Takich rzeczy u mnie się nie da wykonać ze względu na dzierżawę sprzętu. Muszę go oddać po okresie umowy. Jakakolwiek ingerencja w sprzęt niesie za sobą karę w wysokości 1000 zł. Nie opłaca mi się.

a nawet jak się przeniesie na kompa (powiedzmy, że się uda), to żrzecież są programy do konwertowania plików…

A jak będzie jakiś śmieszny format .5hb45h2hbgt2352, i jakiś kodek, którego nie można zdobyć, to też przekonwertujesz?

:slight_smile: Ale podaj choć model tego dekodera. Nie musisz od razu integrować w sprzęt.

Podobnie było z dekoderami wizji, dało się zrobić fta.

@womperm

Ja mam podać??

UPC ma w ofercie takie dekodery z dyskiem

http://allegro.pl/dekoder-upc-mediabox- … 03504.html

W sumie to źle się wyraziłem. U mnie USB służy jedynie do aktualizacji, a nie do wgrania nowego firmware. Mój model to ITI 5800SX.

Są trzy problemy z szyfrowanym zapisem na cyfrowych nagrywarkach.

Pierwszy: najpierw trzeba złamać kod szyfrujący co nie jest proste.

Drugi: pliki zapisane na dysku nagrywarki będą niewidoczne, wręcz nie widzialne dla jakiegokolwiek komputera, uwidocznienie ich jest też nie lada wyzwaniem.

Trzeci: pliki są tworzone w formacie, który jest stworzony przez producenta i tylko on ma do niego kodeki i na pewno nikt poza producentem nie ma do nich dostępu, dlatego w internecie próżno szukać.

Jeśli chodzi programy do konwertowania, to żaden z tych programów nie będzie obsługiwał formatu pliku z nagrywarki ponieważ nie będzie miał o nich żadnych danych.

To jest wszystko chronione prawami autorskimi i licencyjnymi i w jakiś sposób producenci chronią swoje interesy poprzez własnie blokowanie przeniesienia zapisanych plików w nagrywarkach telewizji cyfrowych na inne nośniki.

Dobra karta TV i se robisz RIP na PC :slight_smile:

Minus- trzeba to robić w czasie rzeczywistym :slight_smile: