UPC czy Netia?

Za niedługo przeprowadzam się do bloku i muszę mieć bardzo dobry internet. Chodzi o to żebym mógł prowadzić stream grając w gry online i rozmawiając na TS. Słyszałem że Netia oszukuje itp. więc nie wiem. Proszę aby ktoś kto posiada wypowiedział się na ten temat. Dziękuję :slight_smile:

Zdecydowanie UPC 250 mbit/s :slight_smile:

Dzięki :slight_smile:

Jeszcze jedno, czy jeśli chce zmienne IP to muszę od razu powiedziec? Czy jak?

UPC standardowo przydziela zmienne IP.
A co do wyboru to zależy w jaki sposób netia dostarcza ten internet, jeżeli przez światłowód to będzie zdecydowanie lepszym wyborem, jeżeli ADSL/VDSL to lepiej wziąć UPC.

UPC ma zmienne IP, ale z długim czasem dzierżawy. Z tego co pamiętam 3 dni. W UPC IP pomimo, że jest zmienne, nie zmienia się tak czesto jak w Netii, ponieważ dhcp przypisuje, a przynajmniej stara się, przypisać ostatnio otrzymane IP. Podobno wystarczy odłączyć modem przed końcem dzierżawy na kilka minut lub nawet na 24h, abyś dostał inny adres.

W Netii działa inna technologia, jest to pppoe, gdzie adresów nie dostajesz z dhcp, lecz z przypisanej puli adresów i tu działa to tak, że dostajesz losowy adres przy każdym odnowieniu, jeśli nie został Tobie przypisany konkretny adres.

Jeśli Netia na linii telefonicznej, to zdecydowanie upc. Jeśli światłowód to raczej Netia. Znajoma w bloku ma światło od Netii i sobie chwali, ja w tym samym bloku mam upc i zero problemów.

Ok dzięki wielkie :slight_smile:

Obecne IP trzyma mi (UPC) od 12 sierpnia (albo jeszcze dawniej, trzymam logi z routera przez 10 dni). Nie wiem jak Netia, ale UPC zawsze dobrze mi działo- obecnie we Wrocławiu 250Mbit, wcześniej z 7 lat w Dublinie. Nie pamiętam dłuższych awarii, może jedna związana z kablami na osiedlu.

Nie pamiętam ile dokładnie w UPC adres ma dzierżawę, wydaje mi się, że 3 dni. Ja nawet przez rok potrafiłem mieć ten sam adres. Zdarzyło mi się, że sam się zmienił tak po prostu. Najczęściej zmieniał mi się przy zmianach usług, a także po remoncie mieszkania, gdy router był odlaczony od sieci 2 miesiące :wink:

Ja też nigdy nie miałem problemów z UPC. Z Netia też mi się nie zdarzyło, ale Netię miałem tylko rok i w czasach 1Mb/s l, więc linia telefoniczna dawała radę :wink:

Ja mam tylko i wyłącznie 250Mbit ze względu na upload - pewnie spokojnie by mi wystarczyło 15-20Mbit, gdyby to był symetryk :wink: Plusem jest to, że jak w niektórych godzinach łącza są zdrowo obciążone i nie mam tych 250Mbit, to praktycznie zawsze mam oferowany upload. No i podoba mi się, że mam stabilne połączenie z zewnątrz - VPN i np. RDP via VPN nie pamiętam, aby mi zerwało sesję.

Przy streamach duży upload z pewnością się przyda, z tego co pamiętam netia na światłowodzie oferuje 100 mbps w taryfie 900 mbps. UPC raczej jeszcze przez długi czas nie będzie w stanie tego zaoferować na HFC :slight_smile:

Pozwolę sobie dopisać kilka zdań na temat 900 tki Netii. Otóż łącze poprowadzili mi w techonologi FTTH z zakończeniem światłowodowym w mieszkaniu. Router ONT Huwawei HG8245Q. Po kabelku bez problemów osiągam zakładane w umowie prędkości tj. 900 i więcej download oraz do 100 upload. Router nie wymusza zmiany adresu IP (do zaniku napięcia lub restartu urządzenia).

Traceroute do dobreprogramy.pl

Host % Sent Recv Best Avrg Wrst Last
WAP 0 9 9 0 0 1 0
83.238.252.44 0 9 9 3 3 6 3
jawoh001rt09.inetia.pl 0 9 9 4 5 7 4
WarsC001RT06-WarsH002RT22.inetia.pl 0 9 9 10 11 13 10
warsc001rt06.inetia.pl 0 9 9 8 11 13 8
xenium.thinx.pl 0 9 9 9 9 10 9
nlb-redirects.xenium.pl 0 9 9 10 10 11 10

Zalezy od lokalnych promocji. Z tego co wiem to nie ma jednej promocji na całą Polskę i tacy dostawcy mają wybrane promocje własnie u siebie. Najlepiej byłoby wybrać pakiet Internet plus telewizja. Wychodzi najtaniej. Dobre promocje maja równiez nowi klienci ( mam czasami wrazenie,ze takie firmy o wiele lepiej traktują nowych klientów niż stałych klientów)
Najlepiej porównaj sobie to tutaj: http://panwybierak.pl/ - wpisz sobie swój adres na stronie i powinno Ci się poojawić kilka ofert.

Co do internetu Netia, to nie przyznają się że nie wszędzie mają infrastrukturę by świadczyć usługi szybkiego internetu. Ten problem możesz jednak ominąć - natej stronie możesz sprawdzić, czy konkretny adres ma dostęp do światłowodu w Netii.