UPC czy Vectra


(Adanos4) #1

Witam,

Tak się zastanawiam na co się zdecydować na UPC czy na Vectre.

Co prawda UPC mi ofiaruje 30 mb/s ale muszę płacić 110 zł z telewizją.

Natomiast w Vectra za 92 kanały i 16 mb/s ( 24 w nocy ) bym płacił 69,9.

Różnica jest znaczna tylko zastanawiam się nad jakością operatora.

Byłbym wdzięczny za rade.

Pozdrawiam,

Sew


(thommy181) #2

Czy jesteś w stanie wykorzystać łącze 30 mbit ? Nie sądzę aby w polskich warunkach było to możliwe, ponieważ większość serwisów i tak ma ograniczenia co do prędkości przesyłu i to zaledwie do kilku megabitów. Dobre łącze może się przydać gdy pobierasz np. torrenty z dobrych trackerów czy z innych źródeł bez nałożonych ograniczeń np. Peer2Mail. Generalnie rzecz biorąc aż 30 mbit uważam, że to bardzo dużo. Zdecydowałbym się na Vectre za 69,90 chyba, że za 110 jest w UPC tv cyfrowa ewentualnie IP z jakimś dobrym pakietem (dobry = wszystkie c+, HBO i itd, których nie ma np. w Vectra), ale nie sądzę by dali wszystkie kanały bo akurat c+ jest najczęściej za solenną dopłatą. Wszystko więc przemawia za Vectrą.


(Pharun) #3

Nie wiem jak jest z jakością Vectry, ale ja mam UPC od 8 lat i powiem szczerze - nie zamieniłbym na żadnego innego operatora. Szybkość w 100% podawana jest prawdziwa, świetny PING (szczególnie dla graczy), stabilne połączenie i bardzo, ale to BARDZO rzadko jakiekolwiek awarie mają, a nawet jeżeli coś się zdarzy to nie trwało nigdy dłużej niż 2 godziny. Wszystkie modernizacje uciążliwe dla użytkownika robią nocą więc za dnia jest wszystko ok. Od 8 lat płace im ciągle TEN SAM abonament a prędkość podnoszą mi sami (zacząłem od umowy na 2 lata na 256kbps, a już po 9 miesiącach powiedzieli że sami mi podnoszą do 512kbpsbo nie chcą już mieć tak niskich prędkości a abonament bez zmian). Telewizja z dekoderem HD super - fajne kanały, VOD - wszystko pięknie działa. Jedyny mankament - jak masz abonament za np 110zł i skończy Ci się okres abonamentu a nie przedłużysz z nimi umowy to przechodzisz na tryb bezterminowy, ale kosztuje to 2x więcej. Ale sami z siebie zawsze dzwonią i piszą kilkanaście razy nawet byle byś pamiętał o umowie. Faktury w wersji elektronicznej na specjalnym koncie klienta. Drukowane jako PDF, można śledzić swoje wpłaty i np ile się wygadało na telefon i na jaki numer jeżeli masz usługę z telefonem stacjonarnym. Osobiście BARDZO polecam!

PS. jak chce się WiFi to można pod ich modem bez problemu podpiąć własny router i działa bez żadnych problemów.


(Paluch81zcie) #4

Ja tam posiadałem kilka opcji internetu z upc i czym większa tym gorsza jakość. 30 mb pewnie będzie tylko z nazwy i ceny!


(LonngerM) #5

Sam miałem UPC - nie było najgorzej, ale teraz niekoniecznie bym go polecał. Aktualnie ma go moja siostra i gdy miała problemy z internetem, gdy dzwoniła do serwisu to poinformowali ją, że za wszystkie porady (nawet przez telefon) zostanie doliczona opłata do faktury:/ To mi się nie spodobało - taką akcje miała w Katowicach.


(Thunderbolt) #6

Bierz UPC. Sam mam TV Cyfrową MAX HD + HBO, Internet Fiber Power 25Mb/s i Telefon Stacj. i płace 192zł/miesiąc. Nigdy nie zamieniłbym na nic innego. Internet UPC powinien się nazywać wyczynowy, albo dla graczy - serio. "unlimted powerrrr" xD. Jestem ich klientem od ponad 10lat. Już nawet nie dzwonią czy przedłużać umowę (chociaż zawieram ją co 2lata).


(Adanos4) #7

Chodzi o to ,że zastanawiam się jak jest z jakością u Vectry ?

To jest tak, rodzinie zależy na telewizorach bo lubią na telewizja popatrzeć natomiast mnie na necie do grywam w mmo'sy.

Więc tak się pytam jak z jakością u Vectry i UPC.

Chodzi mi o to ,żeby za te 40 zł co jest różnica miedzy upc a vectrą nie traciłbym na jakości.


(Tomek B) #8

Witam ja mam Vectre i muszę stwierdzić ze ich usługi niby są dobre ale olewają klientów

często awarie mają / ja tak mam kiedyś pamiętam ze awaria była oddalona od mojego miasta jakieś 500km i u mnie internetu nie było

badziewne dekodery mają płaci się a tu boom dekoder wywala na pół dnia program jest kodowany i tak dalej - choć kanał jest w pakiecie

Ludzie z pomocy technicznej czy kto tam u nich odbiera te telefony - strasznie nie mili ludzie.

Ogólnie byłem z nich zadowolony jak jeszcze przedstawiali się Mediacom czy jakoś tak

a z roku na rok coraz bardziej olewają tylko kasa kasa.

teraz myślę nad upc lub czymś godnym uwagi ;p


(The Tick) #9

Jakość usług w UPC jest chyba najlepsza, nikt z ogólnodostępnych operatorów im nie podskoczy, jeśli chodzi o prędkość internetu na ten moment.

Mam internet u nich 25Mb/s od 3 lat, jest przydzielone dynamiczne IP (w tym czasie chyba tylko raz zmienione), ostatnio dali mi bardzo fajną umowę na mocy której zmniejszono mi abonament z 75zł do 66zł, umowa na okres 2 lat, ale każda ze stron w tym czasie może ją zerwać bez konsekwencji, czyli tak naprawdę okres umowy abonamentu jest fikcyjny - płyną z niego same korzyści.

Myślę, iż prędkości zwiększali by jeszcze (sam nie chciałem większego, bo ten mój transfer to jeden z niższych), ale tak jak ktoś wyżej zauważył ciężko to wykorzystać nawet na płatnych serwisach (tym bardziej iż teraz np. takie rapidshare i megaupload nie funkcjonują).

Jeśli chodzi o awarie to czasem (rzadko) są przerwy tak na max. 10min.


(Magda M Podgorska) #10

Wszystkim odradzam VECTRA ! Niestety jestem zmuszona korzystać z usług tego operatora ponieważ na moim osiedlu nie ma dostępnego innego operatora. Jeżeli to się nie zmieni to na pewno po wygaśnięciu umowy zakładam telewizję satelitarną i kupuję modem do int.mobilnego. Vectra to ciągłe awarie, nie wspominając o internecie który działa z czterokrotnie mniejszą prędkością niż tą za którą płacę !

Warto przemyśleć wybór operatora - dla zainteresowanym wyślę porównanie VECTRA vs UPC na adres e-mail. Rzadko zaglądam forum więc proszę pisać na adres e-mail ************

Pozdrawiam :slight_smile: