UPC Fiber Power 120 Mb/s - niski transfer po WIFI

Tak, dokładnie z tej strony. To co mogę prosić operatora o wymianę routera ?

Raczej karta jest tu ograniczeniem. Karta odbiera do 300Mb/s, ale wysyła do 150Mb/s. Wymiana router nic nie da, bo wygląda na to, że obsługuje do 300Mb/s (dwie antenki) i on dostosowuje się do najwolniejszego sprzętu (sam widziałeś, że dostosował się do g - 54Mb/s), a teraz działa w n - do 156Mb/s). Ewentualnie zapytaj na infolinii czy działa do 300Mb/s. Jeśli będziesz wymieniał router na inny, to zrezygnuj z WiFi w UPC i poproś o modem, zwykły modem, nie router, bo inna sprawa jest taka, że te routery są dziurawe. Jak będziesz miał modem (nie router tylko modem), to będziesz mógł kupić właśny router do WiFi, taki jaki potrzebujesz.

 

Zawsze można poprosić UPC o przełączenie w bridge mode, ew. dokupić dodatkowy AP.

Wiesz, gdyby ten router nie działał do 300 Mb/s to pewnie do tego by się nie przyznali. Chyba odpuszczę tą walkę i przyjmę że to wina karty sieciowej w lapku. Chyba że uda się mi się pożyczyć porządną kartę na USB. Mam jeszcze jedno pytanie ? Czy w taki sam sposób moge zaktualizowac sterowniki od karty graficznej ? :stuck_out_tongue:

 

Tak, możesz, pozwalamy :wink:

To jest łatwo poznać, jeśli router działa w standardzie 802.11n i ma tylko jedną antenkę, to działa w draft-n (do 150Mbps). Jeśli ma dwie antenki, to działa w n (do 300Mbps).