UPC Giga Connect Box - Połączenie Ethernet tylko 100mb

Witam, mam problem. Mam Giga Connect Box od UPC, kartę zintegrowaną na płycie 2.5Gbps, problem jest, ze gdy podłącze PC kablem z routerem on karta ustawia się na tryb 100mb/100mb. Probowalem roznych gniazd w routerze, sterowniki do karty zainstalowane najnowsze.

Co moze być przyczyną takiego zachowania karty ? Może odpowiada za to jakieś ustawienie na routerze ?

Dodam, że kabel którego używam ma około 15 albo więcej lat i pamięta jeszcze osiedlowe Lany, czy to może być jego wina ?

Jeżeli masz kabel cat5 zamiast cat5e to bez problemu

Tak, wymień kabel.

Zobacz co na kablu jest napisane

Dokładnie. Szczególnie jeśli masz jeszcze jakąś samoróbkę kategorii 5e i być może źle zarobioną lub kabel jest wyjechany, skoro ma tyle lat. Kup patchcord kategorii 6A. Patchcord nie musi być ekranowany.

Jeśli komputer podłączasz bezpośrednio pod router, to musisz wymienić ten 15-letni kabelek na coś nowego.

Kabel nowy minimum Cat 6, chyba, ze masz 1Gb/s to Cat 7.

Trochę wprowadzasz w błąd, gdyż do 1 Gb/s wystarczy już Cat-5e. Cat-6 do 10 Gb/s.

1 polubienie

Dokładnie.

Dokładnie Cat6 prędkość 10 Gb/s do coś 37m-55m, a Cat6a do 100m

Cat 7, cat 7a (niezatwierdzone przez TIA) tutaj korzystając z gniazda rj45 nie odczujesz różnicy z cat 6

Przy cat 8 możesz osiągnąć prędkości 40gb/s, ale też nie ma to sensu bo nie masz karty sieciowej, która to udźwignie, ani dostawcy internetu, który da ci takie prędkości.

Cat 6 10Gb, a Cat 6A tylko 100Mb?? Pewny jesteś??

100 metrów

Oj tam, oj tam. Z praktyki - w jednej firmie mam skrętkę 104 - 108m, tak mi pokazywał tester (nie ja ją kładłem) i działa git, przynajmniej na 1GbE. W innej lokalizacji miałem odziedziczone łącze, skrętka kat. 5e, zewnętrzna 150m i też działało git - 1GbE :wink: