UPC- Internet na 2 i więcej Komputerów

Witam

Właśnie usłyszałem coś takiego, ze w UPC jak mam neta i chcę podłączyć 2 komputer to muszę płacić dodatkowa jakieś opłaty. Dla mnie to Bzdura, a jesli tak jest to kompletna głupota !!

Czy to prawda??

Tak to prawda trzeba płacić [nie wiem ile] za rozdzielenie sygnału.

Podobno połowę abonamentu za kompa! !!

Ale jak mam stałe IP i z swego kompa podłącze 2 to za to tez mam płacić??

Czy tylko jeśli bym chciał mieć 2 IP ?? to wtedy tak

Nie mogę teraz tego się doszukać na stronie UPC, ale kiedyś było tak, że jedynie przy najtańszej opcji nie można było rozdzielać neta na kilka komputerów. Przy wyższych opcjach można podzielić sygnał na 4 komputery.

Sprawdź umowę. Standardowo można rozdzielić na 3 komputery przy łączu pow. 2Mb bez żadnych opłat.

No tak ale …

Kupuje sobie Np. D-Linka I do niego doprowadzam kabelek z UPC a on mi dalej dzieli neta i tworzy siec przewodowa bądź WiFi I UPC powna sie walić wtedy !!

Bo jeśli bym chciał mieć 2 niezależne modemy i 2 IP no to wtedy tak,

Wiesz w umowie którą, ja mam pisze że jeżeli podłącze większą liczbę niż 3 i wykryją to, to dostanę karę 5000PLN kary :o

Właśnie sprawdziłem:

INTERNET SPRINT

Prędkość pobierania danych: 2 Mb/s

Prędkość wysyłania danych: 384 kb/s

Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 1

Liczba publicznych adresów IP: 1

INTERNET TURBO

Prędkość pobierania danych: 10 Mb/s

Prędkość wysyłania danych: 1 Mb/s

Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 3

Liczba publicznych adresów IP: 1

INTERNET ULTRA

Prędkość pobierania danych: 20 Mb/s

Prędkość wysyłania danych: 2 Mb/s

Liczba komputerów możliwych do podłączenia: 5

Liczba publicznych adresów IP: 5

Ps. zainteresuj się może tym : UPC WiFi - domowa sieć bezprzewodowa

Ja osobiście mam Neo I LiveBox i tam moge spokojnie dzielić na 3 kabel i 3 WiFi

Ale jesli w UPC nawet przez modem nie mogę podzielić se łącza na swoje osobiste komputery i grozi mi za to kara to Paranoja. Płace za łącze a co już robię z nim w domu to chyba moja sprawa ?? powinna być !!

Wiesz , najlepsza rada wg mnie to zadzwoń do UPC na infolinie i tam powinni rozwiać wszystkie twoje wątpliwości.