UPC - Jak zmienić IP

Witam.

Jest to mój pierwszy temat na Forum tak więc proszę o wyrozumiałość i w razie czego przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Mam internet z firmy UPC z routerem Thomson TWG870U, łączę się przez kartę sieciową w laptopie.

Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość zmiany IP? Podobno wystarczy zresetowanie modemu - nieprawda, wyłączenie na 10minut - nieprawda.

Czy ktoś z Was ma pomysł jak mogę zmienić IP?

wyłączenie na hmm 4 dni ? - co i tak nie zagwarantuje zmiany ;]

Najlepiej na miesiąc…

Może jakieś mniej surrealistyczne propozycje? :slight_smile:

jak masz stale ip to zmienić go możesz za pomocą serwera proxy. Wyłączanie nawet na rok nic nie pomoże.

Mówie jak jest … pamiętam że kiedyś (tak 2 lata temu) UPC dzierżawiło adres na 4 dni.

Z tego co się orientuję UPC ma internet “kablowy” czyli tz. “osiedlówka” a adres ip jest stały i nie da się do zmienić poprzez zresetowanie routera czy modemu. Jak byś miał internet mobilny lub neostrade to adres ip da się zmienić.

No właśnie teraz szukam modemu do IPlusa taniego i przez niego będę musiał się użerać :confused:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanko, jak to jest z tymi serwerami proxy? Jak się połączyć? Skąd taki serwer wziąć? I jak go skonfigurować? :stuck_out_tongue:

adres IP jest przyznawany dynamicznie. Tyle że na długi okres tzn. tak jak pisałem kiedyś było 4 dni, a wiadomo że często klient DHCP wnioskuje o ten sam adres co miał wcześniej i jak nikt go nie zaklepie to dostanie go po raz kolejny.

Bliżej opisane jest to tu:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … ziala-dhcp


co do proxy… google:

“skąd wziąć serwer proxy”

“serwer proxy”

“lista serwerów proxy”

“konfiguracja proxy”

proxy można wymiennie stosować z “serwer pośredniczący”

pzdr

Dokładnie, jest tak jak pisze bor1904 , ja korzystam z usług Aster/UPC i z tego co widzę, moje IP zmieniło się po bardzo długim czasie i prawdopodobnie jest to związanie z reorganizacją w sieci po przejęciu Aster przez UPC (między innymi zwiększane były szerokości pasma łączy). Pytanie tylko czy otrzymujesz publiczne IP, bo jeśli od ISP dostajesz prywatne IP, to publiczne zmienia się w zależności w jaki sposób ISP NATuje adresy. Może być tak, że współdzielony jest tylko jeden publiczny adres, który jest po prostu niezmienny, bo została ustalona jakaś adresacja i to publiczne IP ma urządzenie, które NATuje połączenie najprawdopodoniej przypisane statycznie. Zmienne IP w tym przypadku byłoby raczej niewydajne, chociażby ze względu na zbędne odpytywanie serwera dhcp co w pewien sposób obciąża łącze.

Pozdrawiam!

publiczny adres.

Zmień adres MAC karty sieciowej - efekt na 100% murowany. Programów do tego w sieci jest pełno.

Nie mam publicznego adresu.

Modem jest mój we własnym domu, jest też do tego modemu wpięty telefon stacjonarny, drugi komputer na modemie który dostałem z modemem i kablówkę. :roll:

Mac zmieniałem - efekt nie jest murowany, użyłem programu który ktoś tu na Forum zaproponował w innymi temacie.

Kolega Cedar dobrze kombinował bo Ty dla DHCP to adres MAC…

ale właśnie nie dojrzał że to nie modem a router z modemem któryto pobiera adres od ISP.

Możesz dla sprawdzenia zobaczyć czy uda Ci sie MAC tego modemu zmienić i zrestartować go.

pzdr

Zmieniałem programem smac, nie pomógł :confused:

Resetowanie modemu “guzikiem” i wyłączenie go na noc z prądu tez niestety nie dało efektów…

Możliwe, że źle się za to zabierałem i faktycznie powinno pomóc…

Mam taką samą sytuację tylko z Multimedia Polska - zamiana adresu MAC za każdym razem skutkuje zmianą IP.

Tak samo jeśli masz w komputerze 2 karty sieciowe - przełączasz kabel do drugiej i już masz nowe IP.

Jeśli wystarczy zmiana adresu MAC to czemu ten program nie pomógł? :confused: Zrobiłem według jakiejś instrukcji którą znalazłem wraz z linkiem do pobrania programu

Fakt, może w przypadku modemu z wbudowanym routerem to się nie sprawdza tak jak ktoś wyżej napisał…

Znalazłem teraz takie coś: http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/zm … su_mac.htm zaraz zobacze czy pomogło…

Dodane 08.04.2012 (N) 15:29

Jednak nie pomogło :confused:

Zaczyna mnie to g… warte UPC denerwować…

jak masz dane dostępowe to sie na modem zaloguj i zmień …

Adresu MAC modemu nie należy zmieniać! Zmieniamy MAC karty sieciowej.

Modem identyfikuje się swoim adresem MAC na serwerze dostawcy i jeśli wprowadzimy inny, to po prostu nie będziemy mieli dostępu do internetu.