UPC - Jak zmienić IP

(Jestem Niewinny) #1

Witam.

Jest to mój pierwszy temat na Forum tak więc proszę o wyrozumiałość i w razie czego przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Mam internet z firmy UPC z routerem Thomson TWG870U, łączę się przez kartę sieciową w laptopie.

Moje pytanie brzmi: Czy jest możliwość zmiany IP? Podobno wystarczy zresetowanie modemu - nieprawda, wyłączenie na 10minut - nieprawda.

Czy ktoś z Was ma pomysł jak mogę zmienić IP?

(Bor1904) #2

wyłączenie na hmm 4 dni ? - co i tak nie zagwarantuje zmiany ;]

(Jestem Niewinny) #3

Najlepiej na miesiąc...

Może jakieś mniej surrealistyczne propozycje? :slight_smile:

(Xxxmazurxxx) #4

jak masz stale ip to zmienić go możesz za pomocą serwera proxy. Wyłączanie nawet na rok nic nie pomoże.

(Bor1904) #5

Mówie jak jest ... pamiętam że kiedyś (tak 2 lata temu) UPC dzierżawiło adres na 4 dni.

(Jas162) #6

Z tego co się orientuję UPC ma internet "kablowy" czyli tz. "osiedlówka" a adres ip jest stały i nie da się do zmienić poprzez zresetowanie routera czy modemu. Jak byś miał internet mobilny lub neostrade to adres ip da się zmienić.

(Jestem Niewinny) #7

No właśnie teraz szukam modemu do IPlusa taniego i przez niego będę musiał się użerać :confused:

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanko, jak to jest z tymi serwerami proxy? Jak się połączyć? Skąd taki serwer wziąć? I jak go skonfigurować? :stuck_out_tongue:

(Bor1904) #8

adres IP jest przyznawany dynamicznie. Tyle że na długi okres tzn. tak jak pisałem kiedyś było 4 dni, a wiadomo że często klient DHCP wnioskuje o ten sam adres co miał wcześniej i jak nikt go nie zaklepie to dostanie go po raz kolejny.

Bliżej opisane jest to tu:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 ... ziala-dhcp

co do proxy.... google:

"skąd wziąć serwer proxy"

"serwer proxy"

"lista serwerów proxy"

"konfiguracja proxy"

proxy można wymiennie stosować z "serwer pośredniczący"

pzdr

(roobal) #9

Dokładnie, jest tak jak pisze bor1904 , ja korzystam z usług Aster/UPC i z tego co widzę, moje IP zmieniło się po bardzo długim czasie i prawdopodobnie jest to związanie z reorganizacją w sieci po przejęciu Aster przez UPC (między innymi zwiększane były szerokości pasma łączy). Pytanie tylko czy otrzymujesz publiczne IP, bo jeśli od ISP dostajesz prywatne IP, to publiczne zmienia się w zależności w jaki sposób ISP NATuje adresy. Może być tak, że współdzielony jest tylko jeden publiczny adres, który jest po prostu niezmienny, bo została ustalona jakaś adresacja i to publiczne IP ma urządzenie, które NATuje połączenie najprawdopodoniej przypisane statycznie. Zmienne IP w tym przypadku byłoby raczej niewydajne, chociażby ze względu na zbędne odpytywanie serwera dhcp co w pewien sposób obciąża łącze.

Pozdrawiam!

(Bor1904) #10

...

publiczny adres.

(Cedar) #11

Zmień adres MAC karty sieciowej - efekt na 100% murowany. Programów do tego w sieci jest pełno.

(Jestem Niewinny) #12

Nie mam publicznego adresu.

Modem jest mój we własnym domu, jest też do tego modemu wpięty telefon stacjonarny, drugi komputer na modemie który dostałem z modemem i kablówkę. :roll:

Mac zmieniałem - efekt nie jest murowany, użyłem programu który ktoś tu na Forum zaproponował w innymi temacie.

(Bor1904) #13

Kolega Cedar dobrze kombinował bo Ty dla DHCP to adres MAC...

ale właśnie nie dojrzał że to nie modem a router z modemem któryto pobiera adres od ISP.

Możesz dla sprawdzenia zobaczyć czy uda Ci sie MAC tego modemu zmienić i zrestartować go.

pzdr

(Jestem Niewinny) #14

Zmieniałem programem smac, nie pomógł :confused:

Resetowanie modemu "guzikiem" i wyłączenie go na noc z prądu tez niestety nie dało efektów...

Możliwe, że źle się za to zabierałem i faktycznie powinno pomóc...

(Cedar) #15

Mam taką samą sytuację tylko z Multimedia Polska - zamiana adresu MAC za każdym razem skutkuje zmianą IP.

Tak samo jeśli masz w komputerze 2 karty sieciowe - przełączasz kabel do drugiej i już masz nowe IP.

(Jestem Niewinny) #16

Jeśli wystarczy zmiana adresu MAC to czemu ten program nie pomógł? :confused: Zrobiłem według jakiejś instrukcji którą znalazłem wraz z linkiem do pobrania programu

(Cedar) #17

Fakt, może w przypadku modemu z wbudowanym routerem to się nie sprawdza tak jak ktoś wyżej napisał..

(Jestem Niewinny) #18

Znalazłem teraz takie coś: http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/zm ... su_mac.htm zaraz zobacze czy pomogło...

-- Dodane 08.04.2012 (N) 15:29 --

Jednak nie pomogło :confused:

Zaczyna mnie to g... warte UPC denerwować...

(Bor1904) #19

jak masz dane dostępowe to sie na modem zaloguj i zmień ...

(Cedar) #20

Adresu MAC modemu nie należy zmieniać! Zmieniamy MAC karty sieciowej.

Modem identyfikuje się swoim adresem MAC na serwerze dostawcy i jeśli wprowadzimy inny, to po prostu nie będziemy mieli dostępu do internetu.