Upc, koszmarny ping, reklamacja?


(Yhn) #1

Witam,

od początku - znalazłam temat o pingu, a że się nie znam, więc powtórzyłam komendę łącznie ze strona testową (wp). Poniżej wklejam wynik - totalna porażka. Od jakiegoś miesiąca zauważyłam, że net nie "łączy" za każdym razem. Mam UPC 50MB/S i na speedtestnet kiedy już ruszył, bez problemu wyciąga te 50MB na warszawskim serwerze.

Tak czy inaczej chce wyruszyć na UPC z awanturą, ale potrzebuję pogłębić wiedzę, żeby nie mogli mnie zbyć byle czym. Stąd pytania - czy taki pomiar pingu mogę im rzucić w twarz? Czy powinnam zastosować jakieś inne narzędzie? Czy to może być wina routera (thomson twg870u) czy np. zapchania sieci? (wcześniej tak nie było, a w tym bloku od zawsze wszyscy mają UPC, wątpię żeby nagle zaczeli zapychać sieć tak mocno), czy ewidentnie ich wina?

Poniżej screen, proszę o info i pomoc :slight_smile: Z góry dzięki!


(Malybdg2) #2

Próbowałaś zresetować router do ustawień fabrycznych? Czasami routery się tak “zapychają” może to być jedna z przyczyn.


(haxorek) #3

na 99,9% wina routera

podłącz się kablowo z routerem i wylacz wifi na komputerze

jezeli wtedy będzie w porządku to zmien kanał wifi nadawania routera na: 1 albo 6

edit: w grę wchodzi jeszcze zły sterownik do karty sieciowej na komputerze (kiedys kiedys na windowsowskim sterowniki mialem podobny problem)


(Dziwnoknurski) #4

Do sprawdzania “pingu” używaj WinMTR: http://winmtr.net/ lub http://www.dobreprogramy.pl/WinMTR,Prog … 12587.html wygodniej, czytelniej, prościej, zobaczysz dokładnie w którym miejscu są za duże opóźnienia.


(floyd) #5

Pewnie problem z routerem, poczytaj jeszcze tu:

http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/detail/a_id/580/~/pod%E5%82%E4%85czenie-w%E5%82asnego-routera-do-modemu-upc

http://www.forumpc.pl/topic/177079-konfiguracja-routera-do-upc/


(LonngerM) #6

Pingi zawsze mogą być podstawą do telefonu do serwisu, ale do tego powinny dojść jednoczesne pingi do Twojej bramy od UPC(router). Dzięki temu wiesz gdzie jest problem i możesz próbować samemu go rozwiązać lub dzwonić na serwis


(Yhn) #7

reset routera faktycznie pomogl :slight_smile:

dzieki za pomoc!