UPC podciągnięcie kabli pod budynek obok

Witam.

Obecnie mam stałe łącze: Netia Dropss w opcji do 10/1Mb na wypowiedzeniu oraz na okresie próbnym T-Mobile 1 domowy LTE ten niby nielimitowany, ale z FUP działa to przeważnie w granicach 30-50Mb/s pobierania i 30Mb/s wysyłania. No ale jednak jest FUP, wizja zblokowanego Internetu do 16kbps na pół miesiąca mogą być niefajne.

W budynku obok jest UPC i wystarczyło by podciągnęli kable do tego budynku i ogarnięli 4 piętra, to w sumie moment roboczy. UPC ma zawsze komentarz że im się nie opłaca. Mimo że taniej się już nie da takiej instalacji przeprowadzić. A mieli by jednego klienta i pewnie połowa mieszkańców też by wzięła od nich Internet. 5 budynków na ulicy ma ofertę UPC i są to też takie stare niskie no i są klienci, co zresztą widzę po całej serii punktów wifi. Zwłaszcza że konkurencji nie ma, nie licząc Neostrady do 10Mb/s za 90zł/msc. To jest kilka przystanków od centrum stolicy, a nie da się mieć szybkiego Internetu.
Można jakoś tutaj podziałać czy raczej walka z wiatrakami?

Widocznie tak jest. W przypadku Orange podłączenie przewodu do mojego biura chciałem nawet sfinansować z własnej kieszeni, bo 17 lat bez szybkiego, przewodowego łącza to trochę słabo, ale nie.

Raczej szans nie ma, bo nie i tyle. Jestem w tej samej sytuacji. Kiedyś Aster (którego wykupiło UPC) wycenił mi podłączenie na 4000 netto,a mieli położyć z 7 metrów kabla do mojego budynku. Odpuściłem. Z UPC nie ma w ogóle tematu, nie bo nie. Teraz Orange kładł światłowody na moim osiedlu. Wszystkie bloki okablowane, pomiędzy blokami 3 prywatne domy, w tym mój. Ominięte. Studzienka ze światłowodami znajduje się pół metra od mojego budynku. Spotkani na miejscu monterzy mówią, że nie ma problemu tylko polecenie z góry musi przyjść, a góra, że brak możliwości technicznych.

Omg, współczuję. To ja mieszkam w mocno zakazanej dzielnicy, dookoła głównie patologia mieszka, żule i moherowe babki, a internet mam z UPC. I blok 3 piętrowy, bardzo stary bez C.O., też kawałek od centrum, ale nie W-wa ;D

Ty, to u mnie podobnie, do ubiegłego roku nie było tutaj centralnego ogrzewania, ciepłej wody, domofonów, ściany były w złym stanie. UE wcisnęła kasę na remonty administracji to porobili. A wcześniej było gadanie, że się nie da, bo drewniane stropy i coś tam coś tam. Kasę wcisnęli to się dało. Porobili ściany, niestety domofon, CO i ciepłą wodę. Nawet jeden z pracowników mówił, że będzie UPC, robili nawet obrysy dla tych listw. Plotka się nie potwierdziła, ale na stronie orange nagle stała się dostępna opcja Neostrady do 20Mb/s zamiast do 10Mb/s. Ale to nadal stary ADSL z maksymalnym wysyłaniem 1Mb/s za skromne 90.08zł/msc.

Więc właściwie wybór jest ograniczony tylko do Netii do 10Mb/s za 59zł (praktycznie 2x taniej niż w Orange ta sama opcja na okablowaniu orange:P) lub t-mobile niby bez limitów.

ale 4000zł, to ile oni biorą dniówki xd

1 polubienie

Koleżka z tym problemem walczył dość długo, jeden budynek na całej długiej ulicy gdzie numery na budynkach idą w setki…
Nikomu się nie opłacało aż Orangutan ciągnął światłowody i zrobili.
Niestety Jak Orangutan się uprze że nie to nie ma zmiłuj, u mnie dają max dychę bez opcji na TV a z Vectry dostałem w sumie za podobną kasę co co dycha w Orange 150+TV+fon…

Tak na marginesie w Orangutanie chcą żeby im płacić koszty utrzymania łącza, ciągle się zastanawiam czemu…

  1. Przecież to nie moje łącze.
  2. Skoro mam płacić koszty utrzymania to czemu nie chcą podłączyć?
1 polubienie

To zależy. Orange np. wymusił doprowadzenie swiatlowodu do budynku firmy, ktora ma dedykowane swiatlowody lokalnego ISP i nie ma zamiaru korzystać z usług Orange. Można by powiedzieć, że się nie opłaca, ale firma jest na tyle znana, że się im opłaca czekać, aż klient być może zmieni zdanie.

Jeśli chodzi o bloki, nie dziwię się, że się nie opłaca. Pociągnięcie kabla to nie takie hip hop. ISP musi mieć na to zgodę spółdzielni, wspólnoty, gminy i ciul wie kogo tam jeszcze w zależności do kogo należy teren, ktory trzeba przekopać. Żeby położyć okablowanie w budynku, potrzebna jest na to zgoda właścicieli, tj. znowu spółdzielni, wspólnoty. Takie rzezczy trzeba uchwalać na zebraniach uchwałami i nie wystarczą podpisy mieszkańców jak to bywało 20 lat temu.

Poza tym UPC zna zainteresowanie mieszkańców, więc ocenia czy im się opłaca.

Pewnie tu chodzi o samą zgodę administracji budynku, ale w sumie jak podpięli lata temu cały ciąg budynku, 5 budynku, a jeden ostatni w ciągu odpuścili, wszystkie na kopyto takie same, a klienci by się znaleźli bo nie ma żadnych dostawców, zyskują na takiej polityce głównie operatorzy LTE.