UPC podlaczenie do domu 20 metrów bez kabla

Hej, mieszkam we Wrocławiu w bloku operatorem jest Netia z stara infrastrukturą oferują 50 mb/s maksymalnie za 49 zł gdzie na stronie internetowej po wpisaniu mojego adresu jest oferta 100 mb/s za 50 zł i wybrałem ja ale oddzwonił konsultant że na tej sieci nie da rady, czuje się przez to oszukany że mapa dostepu pokazuje mi lepszą ofertę a oni mogą dać mi tylko gorsza mogę coś z tym zrobić ? Zgłosić do UOKiK?
20 metrów obok jest blok z infrastrukturą UPC powiedział mi konsultant że oni woleli by światłowodem zobaczy co da się zrobić i tydzień czekam bez odpowiedzi…

Nie wiem czy mozna to nazwać ofertą, bo nikt Ci jej nie złożył. Konsultant powiedział Ci prawdę, a gdyby postąpił inaczej, wtedy mógłbyś mówić o oszustwie.

50Mb/s to dobry transfer, ja wiele lat żyłem z transferem 10/20/30/120Mbps i nie narzekałem. Mam dostęp do neta 1Gb/s w symetryku, faina sprawa, ale wykorzystanie łącza w 100% zdarza sie raz na dzień.

Jeśli UPC nie położyło okablowania w Twoim bloku, to albo nie dostali pozwolenia od spółdzielni/wspolnoty, albo mają w planach wlasnie światłowód. Jednak z tego co mi wiadomo UPC wszędzie ma koncentryk, swiatlowodu od nich nigdy nie widziałem, a w moim bloku UPC ma tylko miedź, natomiast Netia juz dawno doprowadza światłowód do mieszkania, powoli Orange wprowadza się że światłowodem do mieszkań, nawet lokalny ISP doprowadził swiatlowody, niedlugo znajomy ISP doprowadzi swoje światłowody. Tak więc nie spodziewalbym się u Ciebie na dniach światłowodu od UPC, bo u nich to najwyraźniej nowość, którą dopiero wdrażają.

Chodziło mi w zasadzie o to że 20 metrów dalej w innym bloku jest UPC więc czy jest możliwość by te 20 metrów podłączyli mnie bezprzewodowo? Wifi 5ghz lub coś podobnego, zgłosiłem zapytanie w punkcie ale od tygodnia nie ma decyzji

O podłączaniu po wifi w upc tym bardziej nie słyszałem.

Pewnie jak powiedzą Ci, że zaplacisz 200 zł za podlaczenie i 200 zlotych za antenę plus 100 zlotych za aktywację, to Ci to zrobią.

Dobry AP kosztuje 400 - 600 zlotych. Ty musisz mieć antenę lub AP - 400 zlotch. Dla jednej osoby? Nie opłaca się, ewentualnie dowalą Ci 120-150 zlotych abo, żeby się zwróciło za sprzęt i na zysk.

Nie licz na pozytywną odpowiedź.

Według mnie 50Mbps to dobry transfer.

Jeśli budynek nie jest okablowany to żaden duży operator nie podłączy. Jedyne co, to możesz się dogadać z kimś z tego budynku 20m dalej, aby się podłączył i postawił router w oknie na twoją stronę. Kiedyś walczyłem z Aster o podłączenie 30 metrów, wycenili na 5000 netto + załatwienie wszystkich pozwoleń i formalności. Z UPC to już w ogóle nie ma rozmowy.