UPC Wi-Free - połączenie co chwilę zanika

Jestem skazany na UPC Wi-Free. Nadajnik znajduje się hen daleko, zatem korzystanie z tej sieci wygląda tak: jeśli w ogóle laptop połączy się z nią, co pół minuty następuje kilkusekundowa przerwa w dostępie do Internetu. Opera sobie nie radzi i wywala błąd: „Wykryto zmianę sieci”, “Ta witryna jest nieosiągalna” albo nie załaduje strony do końca. Edge podobnie. Większość aplikacji sieciowych też. Kiedyś chciałem oglądać mecz na stronie TVP. Przez chwilę leciała transmisja i zatrzymywała się. Jedynie YouTube HTML5 w Operze nie wymaga odświeżania strony.

 

Wczoraj Internet ledwo co chodził. Było gorzej niż w epoce modemów. Dziś jest lepiej.

 

Szukam takiego rozwiązania, aby przeglądarka próbowała wyświetlić stronę w całości aż do skutku. Czy istnieje taka przeglądarka? Czy trzeba wspomóc się dodatkowymi usługami na poziomie systemu (pamięć podręczna, serwer proxy)?

 

System: Windows 10

A nie masz od UPC podpiętego jakiegoś kabelka? Pewnie jest Ci znana zasada funkcjonowania tej usługi.

Spróbuj pogrzebać w ustawieniach roamingu (ustawienia karty WiFi), aby nie skakał między sieciami UPC Wi-Free.

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Mam następujące ustawienia:

 

 

  1. Decyzja o roamingu:

- automatycznie

  • domyślnie

  • optymalizuj odległość

  • optymalizuj przepustowość

 

  1. Dywersyfikacja anten:

- automatyczne

  • główny

  • pomocniczy

 

  1. Obsługa komórek mieszanych:

- wyłączone

  • włączone

 

  1. Technologia XPress ™:

- wyłączone

  • włączone

 

  1. Tendencja roamingu:
  • agresywny

- automatyczne

  • konserwatywny

  • średni

 

  1. Tryb IBBS:
  • 54g - automatycznie

  • 54g - wydajność

  • 802.11b/g/n - automatycznie

- tylko 802.11b

 

  1. Tryb zgodności punktu dostępu:
  • większa zgodność

- wyższa wydajność

 

  1. WMM:

- automatycznie

  • włączone

  • wyłączone

 

  1. Współistnienie 20/40:

- automatycznie

  • włączone

  • wyłączone

 

  1. 40 MHz nietolerowane:
  • włączone

- wyłączone

 

  1. Możliwości przepustowości:
  • 11b/g:20/40 MHz

- 11b/g:20 MHz

 

  1. Próg fragmentacji: 2346

 

  1. Próg RTS: 2347

 

Czyli co trzeba zmienić? Tendencję roamingu na konserwatywną?

Tak, powinno rozwiązać to Twoj problem

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Niestety nie pomogło. Co jeszcze mogę zmienić? A może istnieje jakiś sposób z lokalnym proxy, aby podtrzymywał połączenie? Obecnie chcę wrzucić film na YouTube i przez całą noc zaledwie 10%, natomiast OneDrive przez kilka dni nie umie zsynchronizować jednego pliku.

Myślę bardziej korzystne będzie poprawić jakość odbioru tej sieci. Możesz kupić zewnętrzną kartę WiFi np TP link 722n na usb i ewentualnie w razie potrzeby mocniejszą antenę.

Zmień tendencję roamingu na odległość i kup lepszą antenę jak wspomniał Longhorn2009 (nie zagwarantuje ci to pewnego i dobrej jakości połączenia), lub zainwestuj w internet w miejscu w którym chcesz z niego korzystać :stuck_out_tongue:

Zmiana tendencji też nie pomogła. Zdaje się, że to routery UPC Wi-Free zrywają połączenia i nie mam na to wpływu. Optymalnie będzie zainstalować jakiś lokalny serwer proxy i skonfigurować go tak, aby podtrzymywał połączenia, tylko nie wiem, jakich narzędzi użyć.

 

W mieszkaniu jest instalacja kablowa, ale nie wiem, z jakiej sieci. Załączam zdjęcie.

 

kable.jpg