Upc wi-free rozłącza - jak zapobiec temu?

Witam.

Jakiś czas temu po połączeniu się z siecią upc wi-free aby zapewnić w miarę ciągły internet wystarczyło wpisać ręcznie Adres Ipv4, maskę podsieci i bramę domyślną ręcznie w ustawieniach karty sieciowej. 

Teraz robiąc to nie ma wcale internetu:( 

Macie pomysł jak temu zaradzić? 

ipv4.jpg

Hej,

Może na początek ustawić przyznawanie IP na automatyczne?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli jest automatycznie to co 60 sekund przerywa bo dzierżawa jest na minutę ustawiona.

Widocznie ktoś miał powód by nie pozwolić ściągać ludziom plików na łączach innych :slight_smile:

z opisu nie wynika żeby miało przerywać https://www.upc.pl/pomoc/uslugi-dodatkowe/wi-free/

Nie wynika też żeby nie miało rozłączać. WiFree nie raczej w zamyśle nie jest siecią z której korzystasz non-stop , a usługą dodaną, która zapewnia Ci łączność poza domem.

Ja tam bym wolał, żeby sądziedzi z mojego łacza nie wykorzystywali dla serwerów plików czy gier. Dlatego przełączyłem router w tryb modemu i  żadnego WiFree nie hostuję ;-).

ciężko to nazwać internetem , nieograniczonym - bardziej się zdenerwować można .

Korzystasz za darmo z  internetu obcych ludzi, którzy płacą za łącze i jeszcze Ci to przeszkadza? Polecam ciach wycieczka osobista

Nie za darmo bo żeby korzystać z upc wi free to trzeba mieć wykupioną opcje co najmniej 30 mb.  

Ja Tobie [ciach wycieczka osobista] polecam na lepsze myślenie.

Polecam się uspokoić. Temat uważam za wyczerpany -  kłódka.