[UPC Wifi] Internet nie działa tylko na jednym komputerze

Witam. Przejrzałem już sporo tematów, ale niestety ani odpowiedzi, ani tym bardziej rozwiązania brak. Od jakiegoś czasu nie działa mi Internet w moim laptopie. Sieć bezprzewodowa w UPC, router ichniejszy, “taki czarny” “Technicolor”.

Wszystkie inne urządzenia podłączone do tej sieci śmigają bez zarzutu, Mój komputer jednak nie działa ani tu, ani też w jedynej innej sieci bezprzewodowej, jaką sprawdzałem (akurat PWr-Wifi). Ale z kolei po podłączeniu do tego wynalazku Netii-sieci bezprzewodowej, do której może podłączyć się każdy, ale za dostęp do neta trzeba zapłacić, przekierowanie do strony płatności odbywa się bez zarzutu. 

W Wiresharku wygląda to tak, że brama nie chce odpowiadać na zapytania ARP z mojego komputera. Zdarza się jej to zrobić raz na jakiś czas, ale najczęściej jest już po ptakach i połączenie np. ze stroną www zalicza time out. Nie działają strony wpisywane ani mnemonicznie, ani przez IP, podobnie ping. Nie działa także poczta, oraz próba zalogowania się na router. W samym routerze nie widać aby do filtrowanych został dodany mój MAC, ani też IP przydzielane mi przez DHCP. Po wpisaniu w terminalu “ifconfig wlan0” wyświetlone parametry: adres bramy, broadcast są poprawne. Czasem net się “odwiesza” i działa idealnie przez kilka minut, a potem znowu zgon. Nie mam pojęcia co się może dziać Przypomnę tylko, że na każdym innym urządzeniu w tej sieci wszystko to działa idealnie.

Na laptopie mam Ubuntu 12.04.

Proszę o pomoc.

 

PS. Inne połączenie, tym razem PPPoE na kablu z Dialogu działa u mnie bez zarzutu.

 

PS. 2 Pod Windowsem 8 na tym samym komputerze wszystko działa.