Update BIOS-u EZ-flashem

Yo.

Potrzebuję zrobić update biosa, zebym mogl zainstalowac win7, bo w tej chwili używam xp i jak próbuje włączyć win7 to przy rozruchu z DVD chwile ładuję się i nagle BS. Mam płyte główną Asusa P5Q, i jak mam zrobić ten update? Wystarczy żebym wskazał plik ściągnięty ze strony asusa (Nowy BIOS,plik chyba afudos.exe) w biosie w EZ-Flash ? i po problemie? Czy musi on być na dyskietce? Tam jest wszystko niby co i jak zrobić krok po kroku, ale wydaję mi się że zbyt dużo tam opisali.

tutaj opisane jest jak to zrobić a ja pytam czy wystarczy tylko użyć EZ-Flash w BIOSIE do instalacji nowego sciagnietego z asusa , ktory jest na dyskietce?

http://support.asus.com/technicaldocuments/technicaldocuments.aspx?root=198&SLanguage=pl-pl

dlaczego chcesz robic to koniecznie flashem?

masz zainstalowany xp, pobierz asus update i bios

zrob to pod windows

zainstaluj asus update i wg instrukcji instaluj

robie to od lat i nie narzekam

powodzenia

http://support.asus.com/download/downlo … uage=en-us

motherboard-utility-tools-utilites-asus update

podobno robiąc to z windowsa jest niebezpieczne. a ja wole nie ryzykować bo mam pecha do takich spraw :} . Więc pytam czy ktoś wie jak to zrobić , i robil to EZ-Flashem ?

aktualizacja biosu, tak w windowsie jak ez-flashem jest podobnie ryzykowna.

ez-flash jest funkcja biosu, nagraj bios na dyskietke, wloz do napedu i uruchom komputer

nie dopusc do uruchomienia systemu i wejdz do biosu, przejdz do tools i uruchom ez-flash.

tak ja bym to zrobil

dodam, gdy bios sie nie zmiesci na dyskietke to mozna to zrobic na pamieci flash /usb/ ale sformatowanej na fat

nagraj bios - tzn mam nagrać ten plik z Utlities BIOS tj Afudo.exe? Czy z zakładki BIOS i tam to na samej górze 2112 chyba wersja i cos na dole pisze z expres gate. ?

moja plyta glowna to socket 775 ->P5Q->winxp

nstrukcja szczegolowa

ze strony asusa, plyty,zakladka bios sciagnij

P5Q BIOS xxxx

Update Express Gate to v1.4.6.2.

plik jest skompresowany, trzeba rozpakowac

/to co pisze update express gate, to jest problem

ktory ten bios rozwiazuje/

rozpakowany plik /p5q asusa xxxx.rom/

nagraj na pamiec flash /usb/

dalej juz pisalem

uruchom komputer wejdz do biosu na prawo

wybierz tools, uruchom ez-plash

/wroce do tego co pisalem, wymiana biosu

wymaga szczolnej ostroznosci,

prosciej jest w systemie programem asusupdate/

Jak wchodze do biosa i daje EZ flash utlity 2 … Potem wybieram zeby z dyskietki mi wczytał nowego biosa. To wystepuje jakis bład odczytu… :confused: dyskietka nie ma byc sformatowana na startową nie ?

a na jaka dyskietke zapisales 2mega?

jak nazywa sie ten plik ktory zapisales na dyskietce i jaka ma pojemnosc?

jaka wersje biosu masz teraz na plycie? a jaka sciagneles?

sciągnąłem tą co mowiles z samej góry na asusie … tj P5q-Asus-2102.ROM a miałem p5q-1306. . Miałem dyskietki te 1,44mb nie wiem czemu ale z pendrivea zadziałało… Ale niestety zmiana BIOSA nie pomogła w instalacji Windowsa7… dalej wyskakuje bład 0x0ED tj UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME doczytałem się że niby chkdsk /r ma pomóc z płyta od win xp , ale nie wiem czy to pomoze bo ten bluescreen pokazuje sie tylko jak próbuje zainstalować windowsa 7…