Update BIOSu ? Czy konieczny?

Wymieniam na płycie głównej kupionej w Grudniu 2007 roku “Gigabyte P35-DS3” kartę graficzną na GeForce 9800 GT (więcej w sygnie) i chcę wiedzieć czy jest konieczny u mnie Update Biosu, a jeżeli tak to jak go zrobić bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Znalazłem na forum tą strone ale nic z niej nierozumeim nie wiem co wybierac i co robić “http://www.abit.com.tw/”. Dzięki za pomoc

Jak nic się nie dzieje niedobrego z kompem to nie trzeba aktualizować.

nO ALE WŁAŚNIE JA JEJ JESZCZE NIE WYMIENIŁEM I CHCĘ WIEDZIEĆ CZY TO BĘDZIE KONIECZNE JAK TAK TO CHCĘ TO ZROBIĆ OD RAZU ŻEBY POTEM SIĘ SYSTEM NEIWIESZAŁ ;/

PS: sorry za capsa

Na stronie producenta można nieraz poczytać co oferuje nowy bios i jakie ewentualnie poprawki wprowadzono.Czasami nowsza wersja naprawia problemy z użytkowaniem jakiegoś specyficznego sprzętu (karty,peryferia),poczytaj i być może problem ciebie nie dotyczy,tak więc pozostań przy starej.

Nie musisz nic zmieniać.

Wkładasz nową kartę i wszystko działa.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p35-ds3.html Tu znalazłem jakąś listę . Narazie się z tym wstrzymuję, ale którę będą miał pobrać w razie kłopotów ??? absolutnie nie wiem każdy jest opisany inaczej :expressionless:

Ja poelcam inny sposób:

Wkładasz nową kartę(instalujesz sterowniki czy co tam…) i sprawdzasz, czy Ci dokładnie wykrywa kartę (w Biosie może będzie pisało, odpal GPU-Z i sprawdź, tylko popatrz czy dobrze wykrywa pamięć, taktowanie etc). Jak nie wykrywa czegoś, bądź źle, to podłączasz starą kartę i robisz update biosu. Podłączasz starą i jak wykrywa to jest git :slight_smile:

Dodane 06.03.2009 (Pt) 21:53

BTW: Pobierasz najnowszą wersję(F12, jest druga od góry). Nie pobieraj pierwszej od góry bo to BETA.