Update BIOS'u dla płyty głównej Shuttle AV40S v3.1

Witam

 

Chciałbym na moim 12-sto letnim komputerze (który miewa się naprawdę dobrze) zainstalować Windows 8.1, gdyż no laptopie o słabszej specyfikacji działa dużo szybciej niż XP o 7 już nie wspominając.

 

Problem polega na tym, że aby to zrobić muszę zaaktualizować BIOS do nowszej wersji, jednak nie wiem czy takowa w ogóle istnieje, ponieważ płyta jest już leciwa, a mirror na stronie producenta wygasł http://www.shuttle.eu/_archive/older/en/av40s_faq.htm

 

Znalazłem natomiast taką stronkę (http://www.x-drivers.com/catalog/bios_firmware/mainboards/companies/shuttle/models/av40s_v3.1/16699.html) jednak nie wiem, czy mam jej ufać, bo jak coś źle zrobię, to będzie słabo…

 

Mam nadzieję, że mi pomożecie w znalezieniu rozwiązania :slight_smile: Z góry dziękuję ;p

Chyba oszalałeś w ogóle da się na tym postawić W8?

Update BIOSu ? W jakim celu ? O wiele większym problemem będą sterowniki.

Stawiałem już na nim win7 i działał dobrze. Co do sterownikow, to dla siodemki mam wszystkie, wiec na 8 tez powinny zadzialac :wink:

Jak 7 działa to po co Ci update biosu? :stuck_out_tongue:

Bo mam nadzieje, że nie liczysz na UEFI

Zmiana BIOS-u nie pomoże w niczym, wydajność nie wzrośnie:

Ze specyfikacji płyty - za Twoim linkiem:

Memory: “up to 1,5 GB capacity” - na półtora giga ramu W8 będzie raczej ślamazarny… Co prawda nie jest napisane ile maksymalnie można włożyć, pewnie 2GB.

 

Wiem, że wydajność nie wzrośnie, ale 8 potrzebuje sprzętowej wirtualizacji, którego moja wersja BIOS’u nie ma i prawdopodobnie nie będzie mieć, ale wolałem się upewnić zakładając ten temat :wink:

Poza tym mając ok. 760MB RAM, mogłem spokojnie używać Win7 do większości prac, a 8 ma wymagania mniejsze niż jej poprzednik :slight_smile:

 

 

Piszesz takie głupoty, że aż boli. 768MB ramu i używanie W7 musiała być istna tragedia. Taki sprzęt to na XP zbyt mało do komfortowej pracy.

 

Dlaczego uważasz, że piszę głupoty? Powiem Ci, że Win7 działa na tym komputerze dość dobrze (oczywiście przy wyłączonym Aero). W zasadzie jedyną rzeczą którą w nim wymieniłem od nowości, a o czym nie wspomniałem, była karta graficzna. Z GeForce 2 na GeForce 6200. Dzięki tej modyfikacji mój staruszek ze spokojem odpala siódemkę, a nawet można pograć w jakieś starsze gry typu gta vc  ;p

 

EDIT: Z ręką na sercu to mówię ^^

Jak tak uważasz to Twoja opinia. Minimum to 1GB (oficjalnie) dla W7 oczywiście dla x86. Z doświadczenia powiem ,że na dzisiejsze czasy 2GB to minimum z minimum. Wiem, że będzie chodzić na tych 768MB ale jak chodzić nie ma opcji, żeby nie mulił ale jak Ci nie przeszkadza Twoja sprawa.

 

W zasadzie ten komputer służy mi tylko do przeglądania internetu, bo do innych prac mam dużo nowszy komputer, więc nie przeszkadza mi lekkie mulenie. Traktuję ten komputer z sentymentem, dlatego jeszcze się go nie pozbyłem :slight_smile:

 

Wracając do tematu. Chcę żeby komputer jeszcze troszkę pożył więc dam sobie spokój z updatem bios’u i tym samym ósemką. Postawiłem już 7. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi :slight_smile: Gdyby ktoś jeszcze chciał się udzielić, to zapraszam ;p

 

Pozdrawiam

Dwie rzeczy mnie nurtują: jak u licha aktualizacja BIOSu może wpłynąć na posiadanie lub nie sprzętowego wspomagania virtualizacji, oraz skąd informacja że Windows 8 tego wymaga?

 

Chciałem się po cichu wycofać z tematu, bo troszkę się zgapiłem, ale ktoś to jednak zauważył ^^

 

 

Podczas próby instalacji wyskoczył błąd, który po wpisaniu w google oznaczał właśnie brak tejże funkcji. Chociaż może to wina tego iż bootuję instalatora z pendrive’a, przy pomocy emulatora biosu(?), bo w tym ktory posiadam nie ma takiej opcji, a wszystkie napędy optyczne wysiadły ze starości.

 

Pospieszyłem się trochę z tym tematem i się tym samym zgapiłem ^^ Wybacz