Update BIOSu i szybkie uruchamianie Windows

Po aktualizacji BIOSu na płycie G41M-VS3 R2.0 szybkie uruchamianie systemu nie działa. Przed aktualizacją BIOSu nie widziałem ekranu BIOSu, to znaczy tego ekranu gdzie jest napisane: F2 to BIOS setup itd. teraz niestety widzę co wydłuża uruchamianie systemu. Jakieś pomysły jak to naprawić? Próbowałem odznaczać opcję szybkiego uruchamiania, wtedy zrestartowałem komputer, zaznaczyłem, wyłączyłem i z powrotem włączyłem bez skutku.

Hej,

W BIOS’ie powinna być opcja Fast Boot - ustaw ją na Enabled, zapisz zmiany i planszy informacyjnej BIOSu nie powinieneś już widzieć.

Pozdrawiam,

Niestety nie mam takiej opcji w moim BIOSie. Znalazłem coś innego, ale nie wiem czy mam to wyłączyć, bo jak potem wejdę do BIOSu? https://zapodaj.net/fb4d53e7341af.jpg.html

Hej,

Drugą z opcji zmieniasz na Disable i zapisujesz zmiany. To, co wyświetla się na ekranie nie wpływa na możliwość wejścia w ustawienia BIOS’u. Po uruchomieniu komputera klikasz F2 bądź DEL i normalnie wejdziesz do BIOS’u.

Pozdrawiam,

AddOn ROM Display wyłączone. Co to właściwie daje?

Hej,

Generalnie to samo, co opcja “Quiet boot”, czyli brak wyświetlania informacji o przeprowadzonych testach POST w czasie uruchamiania komputera.

Pozdrawiam,