Update BIOS'u laptopa HP G5050EO


(p19koz) #1

Zmieniłem system operacyjny z Visty na XP i nie mogę wgrać tego

aaf687da3cfc0229m.jpg

więc doszedłem do wniosku, że potrzebna jest aktualizacja BIOS'u

Moje pytanie czy to coś da, a jeśli tak to jak to zrobić?


(Zbych ) #2

raczej uptade biosu nic nie zmieni , potrzebny jest “sterownik” i wydaje mi się że będzie to “ster” do chipsetu płyty gł ale może to być również ster do całkiem innego urządzenia , może najpierw zainstaluj “chipset”


(p19koz) #3

tylko, że to jego właśnie nie mogę zainstalować.


(Zbych ) #4

wszystkie stery zainstalowane?? http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … 37&dlc=pl# , win xp +sp2 zainstalowany?? , Net framework przynajmniej 2 zainstalowany ?? niektóre stery wymagają dodtkowych bibliotek tego pakietu. Update biosu przeprowadza się spod systemu więc wystarczy sciąnąć bios http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft … ct=3462037 i postępować zgodnie z zaleceniami kreatora czyli wszystko “yes” /accept" . Jeżeli problem nie zniknie a w niczym to nie przeszkadza (oprócz drażnienia zwroku) pozostawić , coraz więcej producentów (hp-przoduje) sprzętu komputerowego zaprzestaje “wspomagania” starszych systemów nastawiając się jedynie na dedykowany system czyli w tym przypadku “Vista”


(p19koz) #5

Wszystko to próbowałem co wyżej opisałeś i nici. Więc chyba dam sobie spokój z tym bo coraz bardziej instalacja tego sterownika staje się dla mnie niemożliwa.