Update BIOSu

Witam!

Postanowiłem zrobić update BIOS-u, na komputerze Toshiba A110-118.Lecz gdy zrobiłem update użycie procesora strasznie wzrosło,a z karty graficznej 128mb zrobiło sie 64mb :shock: .Czy można to jakoś naprawić?.Bardzo proszę odp.

Update BIOSU robi się TYLKO w potrzebie tzn. np. przy rozbudowie komputera o nieobsługiwany procesor. Twój update pewno nie udał sie lub był źle przeprowadzony. Pozostaje tylko oddanie płyty do naprawy, chyba że pogodzisz sie z opisanymi problemami.

Sprawdź, czy nowy bios rzeczywiście jest do twojej płyty głównej, np programem “Everest”.

Przy uruchomieniu komputera, wejdź do biosu, załaduj optymalne ustawienia, zapisz. Zobacz czy się zmieniły ustawienia.

… a u nas jakoś się dziwnie rozprzestrzenia styl, że od razu robimy UPDATE! Producenci piszą “tylko w potrzebie”

akurat przy laptopach na stronach producentów nigdy nie spotkałem wyrażenia “tylko w potrzebie” a raczej rekomendowany czy zalecany (update)i w przeciwieństwie do stacjonarnych kompów nowy bios w laptopach wnosi zazwyczaj znaczące poprawki czy usprawnienia.

widocznie wgrałeś nie ten bios co potrzeba do tych , te A110-118 są praktycznie 2 różne modele i różnią się koncowymi oznaczeniami , również biosy do tych modeli są różne , musisz dokładnie z pełną numeracją odczytać oznaczenia laptopa i sciągnąć odpowiedni bios może uda sie go updatować , a jak nie to tylko serwis.