Update biosu:{

mam plyte głowna gigabyte 7n400l i chcial bym uaktualnic bios .na plycie dołąnczonej wraz z tom plytą głowna mam program do uaktualnienia biosu i mam pytanie czy update biosu jest bezpieczny co sie stanie jak cos pujdzie nie tak , jakie jest ryzyko i czy warto tak zrobic i czy to przyniesie jakis zmiany. :-x

Jeżeli wszystko (sprzęt) działa prawidłowo to nie ma sensu ryzykować

nawet dla doświadczonego amatora komputerowca nie jest w 100% bezpieczne (np. w momęcie updatowania elektrownia wyłaczy prąd chyba że sie ma UPSA) jak coś pójdzie nie tak to pozostaje serwis wyposażony w odpowiedni programator.

Po pierwsze nie rób update pod windowsem… tylko ściągnij sobie programik ze strony gigabyte… który nagrasz na dyskietkę… i w biosie ustaw bootowanie z dyskietki… na tej dyskietce nagrasz tez nowy bios… na stronie gigabyte napewno jest instrukcja co i jak…

PS. po co chcesz robic aktualizacje BIOS’u? cos dziala Ci nie tak z płytą? jesli wszystko jest OK… to nie rób tego…

pozdrawiam 8)

Złączono Posta : 07.04.2006 (Pią) 13:20

kolega właśnie robił pod windowsem… coś sie skopało… i tak jak Zbych1 napisał nie pozostało nic innego jak wizyta w serwisie… i 50zł w plecy.

Wpisz w gogle nazwe płyty i poczytaj a przekonasz sie że lepiej na tej płycie wogóle nie “dotykać” biosu , poprostu bios niestabilny , płyta z założenia przygotowana pod dual bios a jednak okrojona , podczas kombinacji z biosem potrafi sie zawiesić i informuje aby uruchomić drugi bios którego nie posiada, jak już co to najlepiej oddać do sewisy aby tam updatowali bios jak coś pójdzie nie tak to oni się będą męczyli.

dzięki