Update Komputera

Mam mały dylemat, ostatnio koledze spaliła się karta graficzna i aktualnie jedzie na zintegrowanej, do tygodnia będzie miał 1300zł (MAXIMUM) więc chcę zrobić update komputera, chcę w przyszłości wymienić kartę graficzną, obudowę i dodać ram, chcę też pograć na nim w titanfall’a na minimalnych/średnich (monitor jaki ma to jakiś asus z rozdzielczością 1440x900), zostawia: Obudowę (Mała od komputronika…), dysk (SATA) i nagrywarkę (SATA), złożyłem mu taki zestaw:

Zasilacz: Zalman ZM500-GS

Płyta Główna: Asus M5A78L-M LE

Procesor: AMD FX 6300

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan Pro

RAM: GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

Karta Graficzna: Sapphire Radeon HD7770

Niestety jak już mówiłem, ma bardzo małą obudowę, płyta główna jaką ma jest na “styk” i nie wiem czy ta którą wybrałem będzie dobra. Jego aktualna płyta to Gigabyte GA-G31M-S2L.

Płyta GA jest w formacie mATX i ta którą wybrałeś jest również mATX więc powinno pasować.

Co do wyboru podzespołów to nie szedłbym w stronę AMD ale intela. Wydajniejsze, mniej prądożerne, chłodniejsze a co za tym idzie mniej problemów z chłodzeniem. Może np coś takiego…

Jednak wolę amd, ale czy reszta będzie działać na 100%?

Procesor jest obsługiwany przez wybraną przez Ciebie płytę, reszta części pasuje. Powinno zadziałać.

Zasilacz ok? Zamawiać można?

2 złącza do grafiki, kilka sata, 500W, da radę.

Proca też? :slight_smile:

Ten procesor jest na liście obsługiwanych przez tę płytę: http://www.asus.com/pl/Motherboards/M5A78LM_LE/HelpDesk_CPU/ Twój wybór!

chodzi czy zasilacz odpali i czy to wszystko po złożeniu będzie na 100% działać.

Czwarty raz już nie chce mi się pisać, że będzie działać…

ja bym poszedł w stronę intel’a, tak jak to napisał S3BA_

a i czy ten zasilacz będzie działał? http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l1-500w-80plus-vl1-500-622218/ bo na morelach zabrakło zalmana. I jeszcze, jak już pisałem czy titanfall pójdzie  na minimalnych/średnich w rozdzielczości 1440x900?

Nie wkładałbym do tego slientumpc. Ostatnio już nawalili z jednym zasilaczem… Lepiej jakiś XFX, BeQuiet, Corsair etc. A co żeś się tak uparł na te AMD? Ja zdecydowanie wolałbym Intela.

Ten zasilacz spokojnie da radę. Titanfall pójdzie, ale podobnie jak poprzednicy proponuję wybrać Intela.