Update oprogramowania Nokia N70

Witam.

Zainstalowałem wczoraj programik Nokia Software Updater ze strony Nokii. Pokazało mi tam, że nie mam najnowszej wersji oprogramowania, więc spoko - zaaktualizowałem. Po aktualizacji sformatowało mi telefon, nawiasem mówiąc :slight_smile: jednak problemem jest, że wgrało mi jakieś badziewne menu Orange, mimo iż korzystam z Simplusa.

Czy jest jakaś możliwość przywrócenia oryginalnego softu Nokii? Bez tego pulpitu powitalnego Orange - zmieniło mi to design pulpitu, przez co tylko się gubię. W dodatku telefon zamula 2x bardziej, niż wcześniej.

Z góry dziękuję za pomoc.

musisz zmienić Product Code i wtedy jeszcze raz użyć NSU…

jak to zrobić? Google ci powie :wink:

Zmiana product code: http://forum.symbianos.pl/viewtopic.php?t=2480 i zależnie od koloru obudowy zmieniasz na :

0524090 POLAND (Ivory Pearl & Aubergine)

0524092 POLAND (Stainless Silver & Black)

lub jeżeli chcesz mmieć soft Music: 0539229 POLAND

Prawie zawsze firmware operatorów zamula tela niesamowicie , podane powyżej product code są “czyste” i firmware zostanie zainstalowane takie jakie w nokiach w wolnej sprzedaży , bez żadnych dodatków , ponowna instalacja przy pomocy NSU powinna się udać bez problemu gdyż najnowsza wersja NSU posiada możliwość ponownej “instalacji” tego samego firmware. Starsze wersje NSU nie posiadały tej możliwości i trzeba było updatować programem Phoenix Service a nie jest to zbyt stabilny program co w 50% przypadków konczyło się dla telefonu agonią.

nie przesadzaj z tą stabilnością pracuję już z tym programem ponad 2 lat i nie powiem, że nigdy nie uwalił telefonu, bo uwalił kilkukrotnie, ale zawsze udawało się go ożywić Phoenix’em… a nawet lepsze jest uptadowanie Phoenix’em ponieważ NSU i tak zostawia syf z poprzedniego softa…

Ja nie napisałem że Phoenix’em można całkowicie uwalić telefon tylko doprowadzić go “agonii” choć jak i Phoenix’em tak i NSU można całkowicie uwalić tela ale to trzeba mie niesamowitego pecha. Mnie się jeszcze nigdy nie udało uwalić tela przy pomocy NSU , natomiast przy pomocy Phoenix’a udało mi się uwalić pliki systemowe systemu windows w laptopie.

Postąpiłem wg wskazówek i wszystko już pięknie działa :slight_smile: Dziękuję bardzo.