Update software router OptiXstar EG8145X6 GPON Terminal

Witam,

w routerze od Multimedia model Huawei OptiXstar EG8145X6 GPON Terminal szukałem możliwości aktualizacji softu i nie widzę. Na stronie producenta:

Informacja:

You do not have the permission to view the product documentation. You can perform the following operations:

1、If you are a partner engineer, upgrade your account to a partner account.
2、If you are a Huawei engineer, please log in.
3、For more support, contact the administrator.

Na youtubie niepewne informacje z chińskimi unlock onty, nie mam pewności czy nie wgrywają backdoorów.

Da się zaktualizować ten router czy trzeba się bawić w odblokowanie i instalację niepewnego softu?

To nie jest zwykły router tylko terminal optyczny ONT. Aktualizację jego oprogramowania może wykonać tylko dostawca internetu z poziomu urządzenia OLT. Tak więc kontaktuj się z dostawcą internetu w tej sprawie.

Pozdrawiam!

2 polubienia

Dzięki za info. Czy w takich terminalach optycznych ONT są inne konta z uprawnieniami wyższymi/admina niż domyślny ograniczony root, w którym nawet nie mogę zmienić loginu?

W terminalach optycznych ONT są zazwyczaj dwa konta: admin i user. Dostęp do konta: admin jest z reguły zablokowany przez dostawcę internetu natomiast klient ma dostęp zazwyczaj do konta: user lub nie ma w ogóle dostępu do konfiguracji terminala ONT (jest to zależne od dostawcy i od tego jaką konfigurację wyśle on na terminal ONT z poziomu urządzenia OLT).

Pozdrawiam!

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.