Update w programie antywirusowym

(Duffee) #1

Witam, mam problem dotyczący programu antywirusowego Avira AntiVir PersonalEdition Classic 7.06.00.270, polega on na tym iż po instalacji po próbie pobrania aktualizacji pokazuje się monit iż nie można było pobrać aktualizacji. Z góry dziękuję za okazaną pomoc i Serdecznie oraz Gorąco Pozdrawiam.

(Kolmar) #2

Jakiego firewalla posiadasz, masz zainstalowane oprogramowanie typu PeerGuardian, ProtoWall ?? Od kiedy występuje problem ?? duffee , napisz coś więcej.

PS. Można ręcznie pobrać paczkę z aktualizacją bazy danych.

(Duffee) #3

Ja mam firewalla Agnitum Outpost Free --> w ustawieniach mam ustawiony poziom ochrony na maksymalny. Problem występuje za każdym razem jak chcę pobrać aktualizację.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … f4081.html

Dołączyłem screen. Jak ten problem rozwiązać ?

(Kolmar) #4

Co do agnitum to niestety w tej kwestii nie pomogę, bo nigdy nie korzystałem z tego programu, ale na pewno w tym firewallu jest możliwość dodania odpowiedniego porgramu do “zaufanych aplikacji” lub nadania mu reguł umożliwiających bezproblemowe połączenie z serwerem.

Program, który należy dodać to… C:\Program Files\Avira\AntiVir PersonalEdition Classic\update.exe

Komunikat na screenie mówi, że nie masz aktualnej licencji. Aby móc ściągać aktualizacje musisz ściągnąć ze strony producenta plik hbedv.key i skopiować go do katalogu z aplikacją.

(Ggo) #5

Najpierw sprawdz datę, klik prawym na zegar systemowy w trayu.

Jeżeli jest ok’ spróbuj tak,pobierz klucz z tego linka jako plik o nazwie hbedv.key i zapisz na pulpicie

http://dl1.avgate.net/down/windows/hbedv.key

wejdz do C:/Program Files/Avira/AntiVir Personal Classic …znajdz tam tam plik o takiej nazwie i wyrzuć do kosza a z pulptu skopiuj w jego miejsce pobrany i zrestartuj kompa.

Zrób to wszystko przy wyłączonej ochronie rezydentnej czyli ze zwiniętą parasolka w trayu!

btw: tak w ogóle to jest już nowa wersja darmowego odpowiednika Classic o nazwie Avira Personal Free więc zastanów sie czy nie lepiej przeinstalować do nowej wersji. Znajdziesz ją tu;

http://antivir-polska.info/downloads/

lub spróbować uaktualnić przez: Update/Start product update

rgds:badworm

(StG 44) #6

Na 2 raz instaluj najnowsze wersje programów z pewnych źródeł !!

(Duffee) #7

Dziękuję bardzo za pomoc. Zainstaluję najnowszą wersję programu.

(Ggo) #8

Gdyby były jakieś kłopoty to wal na forum :spoko:

(Duffee) #9

Zawsze Wale na To forum jak mam jakis problem bo wiem iż tu otrzymam fachową, rzetelną pomoc i nikt tu się nie śmieje z problemów innych i zawsze jakieś rozwiązanie się znajdzie. Cieszę się iż jestem członkiem Tej społeczności już tak długo.

Może teraz odbiegnę trochę od głównego tematu - ale to jest spowodowane tym iż nie chcę zakładać drugiego tematu i śmiecić na forum niepotrzebnie.

Mam zainstalowanego windows xp sp2 i nie wiem czemu pokazuje mi się okno logowania - a nie chce tego - chcę by automatycznie pokazywał mi się pulpit. Konto to jest konto admina ze wszystkimi prawami 9wiem ze tak się nie powinno robić , ale TYLKO ja korzystam z tego kompa). Nie mogę ustawić by nie pokazywał się panel logowania - wszystko widać na fotce http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel … 6d6b4.html .

BTW jaki jest dobry program przeciwko trojanom, spyware itp? Kiedyś był Ad-ware Se ale jak ostatnio go zainstalowałem to miał problemy z pobraniem aktualizacji.

Jeszcze raz przepraszam iż tak odbiegłem od temu , ale po co zakładać nowy temat skoro można napisać tutaj i nie zaśmiecać forum. Mam nadzieję iż Admin oraz Moderatorzy będą wyrozumiali.

(Kolmar) #10

Start -> Uruchom -> control userpasswords2 i odznacz “użytkownik musi wprowadzić…” Wybierasz usera (Administrator) i podajesz hasło.

(Ggo) #11

Ja od zawsze jako antyspyware używam Spybot-Search & Destroy :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … y+1.5.2.20

mały tutek, niestety niecałkowicie po polsku:

http://www.safer-networking.org/pl/tutorial/index.html

Jest to prawdziwa maszynka do usuwania netowego syfu, darmowy, po polsku, posiada rezydenta o nazwie Tea Timer, który alarmuje przy każdej chcianej czy nie zmianie w rejestrze (jest możliwość wyłączenia). Aktualizacje pobiera się ręcznie, wystarczy raz na tydzień. Wchodząc w zakładkę Tryb/Tryb zaawansowany/Narzędzia/IE Tweaks …można zablokować zmianę strony startowej IE (o ile ktoś jeszcze tej przeglądarki używa) #-o

W Narzędziach można też załączyć lub wyłączyć Rezydenta. Ma jeszcze kilka przydatnych funkcji np. bezpowrotną niszczarkę plików, dodaj usuń programy, autostart itd

Usuwane wpisy do rejestru można przywrócić przez Przywracanie.

Trochę trzeba potrenować żeby go poznać, sama ilość pobierań z portalu też o czymś świadczy…Polecam :smiley:

rgds:badworm

(Kolmar) #12

Do pasywnej ochrony polecam SpywareBlaster.