Update z W7 do W10/W11 bez utraty danych?

Witam
Mam komputer z Windowsem 7. Potrzebuję pilnie zaktualizować go do Windowsa 10/11 - ale bez utraty danych, programów itp. Jest to możliwe?
Pozdrawiam
P.S. Opłaca się wybrać Win 11?

W porównaniu z siódemką owszem

Mi chodzi o wybór między W10 a W11

Aktualizacja poprzez Asystenta aktualizacji lub plik Setup.exe w obrazie ISO możliwa. Jeśli chodzi o Windowsa 11, to pytanie, czy Twój komp ma moduł TPM 2.0 (wymagany). Podaj model płyty głównej i resztę specyfikacji.

Za stary XD
TPM 2.0 na pewno brak. Secure boot wyłączony

To max Win10. Tylko RAM’u trochę mało… Musiałbyś dołożyć drugie 4 GB.

Albo zabawa, każdy BSoD mnie nie zabija tylko wzmacnia (ale raczej prędzej doprowadzi do rozwoju nerwicy).

Dodatkowo trzeba by poczytać czy MS objął 7 uaktualnieniem z pomijaniem 10.

Gra nie warta świeczki.

Raczej tak… Nie wiem jeszcze jaki tam CPU siedzi, ale pewnie jeden z pierwszych I5 lub I7. Ponadto pewnie dysk HDD. @WunderWungiel Wiesz co, lepiej się` nie pchaj, bo stracisz czas tylko i doprowadzisz do nerwów. Jeśli chcesz coś bardziej aktualnego, to tylko jakiś lekki Linux. Ale na Linux’ie nie pograch - chyba, że w te starsze lub prostsze gry poprzez Wine.

Windows 10. jak będzie możliwość aktualizacji do 11 (choć raczej nie będzie), to sam zakomunikuje.
Uaktualnienie nie zmieni plików użytkownika.

RAM’u mogę dołożyć nawet teraz.

[quote=„blumberplumber, post:10, topic:652682”]
Ponadto pewnie dysk HDD.[/quote]
Dysk SSD, i to szybki Evo 860 (512 GB)

Zastanowię się jeszcze :slight_smile:

Linuxa mam od dawna (Arch Linux). Z nie-najlżejszą KDE Plasmą

To wiem, ja akurat gram tylko w stare gry :wink:
Quake II, NFS MW 2005, Doom. Mam też DOSBoxa :wink:

No… KDE nie jest za lekkie. Dużo lżejsze jest XFCE lub LXDE. Gnome jest na pewno lżejszy (tak mi się wydaje) od KDE Plasma, ale cięższy, niż XFCE. Taki Cinnamon też ponoć, ale nie miałem większego kontaktu z tyym środowiskiem.

@WunderWungiel To jest Lenovo ThinkPad X220? Jeśli tak to możesz wgrać na niego tylko Windows 10 bo najprawdopodobniej Windows 11 nie obsłuży.

Pozdrawiam!

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

KDE Plasma chodzi jak strzała na moim sprzecie ;_;

Tak, X220.
Ha! Zainstalowałem jedenastke na czysto i śmiga! Nawet jestem zadowolony :stuck_out_tongue:

@WunderWungiel Jak Ty na niego wgrałeś Windows 11? Pokaż screena bo nie uwierze. Ale jak śmiga to najważniejsze.

Pozdrawiam!

@WunderWungiel Jak ty wgrałeś Win11 bez TPM 2.0? Pewnie pobrałeś jakąś zmodowaną… Jeśli tak, to nigdy nie instaluj jakichś zmodowanych systemów, bo zawsze coś może nie działać. Ja pamiętam coś takiego, jak Windows MX 7 i 8. To był zmodowany WinXP i zawsze coś się krzaczyło. Wyglądał jak na XP’ka kozacko, ale - albo był niestabilny, albo niektóre programy nie dzioałały.

Uważam, że jeszcze byłoby dla mnie za wcześnie do przechodzenia z win 10 na 11. Poczekać i zobaczyc co dalej będzie z 11stką się działo :slight_smile:

Pewnie :wink:




Nie wgrałem zmodowanej. Wypaliłem oryginalny obraz Windowsa 10 na USB, i podmieniłem install.wim na ten z oryginalnego Windowsa 11 :stuck_out_tongue:

Ma trochę błędów, ale dla mnie jest git :wink: