Updater


(GL1zdA) #1

Jakiś czas temu znalazłem w serwisie filehippo.com fajną aplikację - updater: http://filehippo.com/updatechecker/. Ściąga się program, który sprawdza czy ma się aktualną wersję programu i generuje linki dające możliwość pobrania plików z serwisu. Do ideału mu trochę brakuje - nie daje sobie rady z programami innymi niż po angielsku (jak ma się polskiego Adobe Readera to wskazuje update do wersji angielskiej, jeśli się pojawiła nowa). Nie myśleliście by zrobić coś takiego dla DP?


(Pasta Do Zębów) #2

A poco to komu? Każdy kto chce może sobie samemu ściągnąć. A program do niczego, podaje tylko linki, mógł by sam ściągnąć te instalatorki :x .


(GL1zdA) #3

I jak masz 30 programów, to zawsze wiesz od razu kiedy wychodzi update?


(Persifall) #4

GL1zdA, na vortalu jest zaproponuj program. Fajnie by było, żeby się pojawił ten program, przydatna rzecz :wink:


(GL1zdA) #5

Wiesz, tylko ten program jest związany mocno z portalem konkurencyjnym dla DP jeśli chodzi o profil działalności, z tego względu raczej dziwnie by wyglądał w bazie DP. Są też inne programy podobne do tego, np: http://www.blitz-art.com/blog/2008/08/23/sumo-software-updates-monitoring/(tylko ten ma dość dziwny sposób działania, opiera się na statystykach, jaką wersję mają inni) , parę miesięcy temu był też jakiś w Chipie.

Natomiast myślę ze DP ze swoim potencjałem i bazą programów są w stanie stworzyć swój własny program tego typu, przede wszystkim z obsługą polskich aktualizacji.


(Emil Sekula) #6

Zgadzam sie z poprzednikiem. Mysle ze swietnie by bylo gdyby dobreprogramy.pl stworzyl swoj program na wzor filehippo Update Checker. Sa inne ale nie dzialaja tak dobrze albo nie maja tak szybkiej aktualizacji.

Poza tym bylaby to promocja strony, bo z ostatnich wynikow widze ze popularnosc tej strony spadla: http://www.alexa.com/data/details/traff ... &p=1862955.

Pozdrawiam


(Emil Sekula) #7

Znalazłem jeszcze lepszy, moim zdaniem program do sprawdzania nowych wersji programów niż filehippo.com Update Checker. To Update Notifier (http://cleansofts.org/view/update-notifier.html). Ma znacznie więcej programów, nie ma fałszywych wpisów, wystarczy stworzyć swoja listę programów i automatycznie sprawdza w naszym pasku czy jest nowa wersja danego programu.