Upgarde systemu z wykorzystaniem starej licencji

Witam

Posiadam oryginalny klucz systemu Windows Vista Home Premium na licencji OEM, który upgrade’owałem do Windows 7 Home Premium. Ostatnio miałem myśl żeby zainstalować Vistę na maszynie wirtualnej lub obok “Siódemki”. Ale czy mogę pobrać Windows Vistę i aktywować ją poprzednim kluczem czy to niezgodne z licencją.

Z góry dziękuję za pomoc!

Na 100% niezgodne. Tj. klucz OEM może być używany tylko na jednym komputerze na raz. Nie wiem tylko czy winda wykryje taki swój duplikat.

btw. ‘wykorzystaniem’ przez ‘rz’

K… już nawet o ortografii nie pamiętam :smiley:

Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi. Mam dwa klucze, jeden do systemu Windows Vista a drugi do Windows 7.

Drugi klucz otrzymałem z zamówieniem Upgarde Windows 7. I tu nasuwa się pytanie: czy mogę legalnie zainstalować Windows Vista na maszynie wirtualnej aktywując ją tym pierwszym kluczem?

Rozumiem:

Upgradując Vistę twój pierwszy klucz stracił wartość, bo zamieniłeś go na nowy - ten od 7 - czyli pierwszego key’a już nie użyjesz :?

Jak mimo wszystko chcesz mieć tam Vistę to masz dwa wyjścia:

  1. Kupić ją (w. legalne)

  2. Użyć aktywatora i pracować na w taki sposób ‘aktywowanym’ systemie (w. nielegalne)

Ale tak właściwie to po co ci Vista na virtualu jak masz 7 na norm?

Chciałem po prostu skonfigurować legalnie maszynę wirtualną na bliżej nie określony czas bo bez aktywacji miał bym tylko 30 dni…

kryspin013 , de facto nie posiadasz dwóch licencji tylko jedną na Win 7. Dlatego mogłeś kupić 7 po atrakcyjnej cenie.

I niestety takowe działanie IMHO nie jest legalne.