Upgrade androida w X8 z wersji 2.1 na 2.2, kiedy?

Mianowicie mam takie pytanie? Czy może wie ktoś kiedy Sony Ericsson wyda aktualizację do swoich telefonów z serii Xperia, chodzi mi głównie o model X8. Niby znalazłem w necie, że producent na razie nie ma żadnych planów co w dalszej aktualizacji, ale nie wiem czy to prawda. Chodzi mi głównie o androida w wersji 2.2 lub nawet już w bajerancką wersje 2.3.2, która bardzo dużo daje w wydajności telefonu, głównie chodzi o oszczędzanie baterii, a o instalowaniu aplikacji na SD ( już 2.2) nie wspomnę. Widziałem filmiki na YT, gdzie tam ktoś już wgrał na X8 nieoficjalną wersje 2.3.2 i rewelka wg mnie. A czy ktoś z was ma inną wersję Androida niż 2.1 Enclar. A i jeszcze ile wam trzyma bateria przy normalnym uzytkowaniu w X8. Proszę o odpowiedź. !!

Z tego co wiem to nigdy nie będzie takiej aktualizacji. Gdyby firmy aktualizowałyby softy telefonów w nieskończoność, wtedy wypuszczanie nowych modeli z nowszymi wersjami softu nie miałoby sensu.

Co do instalacji nowszych wersji androida to spójrz na stronę forum.android.com.pl

Znajdziesz tam wszystkie informacje na ten temat; także o swoim SE. Poczytaj i spróbuj sam wgrać nowy soft. To naprawdę nic trudnego.

Pozdrawiam.

Jeśli chcesz mieć nową wersje andka to możliwe że są nieoficjalne wersje. Więcej informacji znajdziesz zawsze na forum poświęconym X8

Ale SE zapewnia niby wsparcie techniczne przez 1,5 roku od wydania telefonu, zobaczymy co tam bedzie dzialać, czy się wywiąże X8 wydana zostala w III kwartale 2010r. Wiec jeszcze ma wsparcie !!

Wsparcie 1,5 roku zostało podpisane dopiero na tegorocznych I/O 2011 i dotyczy tylko nowych telefonów z Androidem. [nie dotyczy serii Xperia x10, x10 mini/pro, x8] Aktualizacji do 2.2 nie będzie nigdy.

Źródło o programie wsparcia :

http://android.com.pl/news/platforma/21 … znane.html

Wczoraj napisałem do SE:

Opinion: Piszę do państwa z ogromnym, wielkim zapytaniem czy będzie aktualizacja do modelu telefonu Xperia X8, ponieważ jestem jej użytkownikiem znalazłem kilka błędów, i chciałbym państwa zmotywować do pracy ponieważ jak na możliwości sprzętowe model X8 mógłby utrzymać wersje oprogramowania do 2.2 luba nawet 2.3 bez utraty stabilności działania, a nawet mogłyby dużo zyskać niż zainstalowane teraz w wersji 2.1 oprogramowanie. Mam nadzieje, że na darmo firma SE nie mówiła gołosłownie że będzie wspierać swoje produkty przez 1,5 roku od premiery. Mam ogromną nadzieje, że grupa specjalistów, która zajmuję się tą dziedziną w Waszej firmie, podoła zadaniu a tym samym potrzyma użytkowników SE w tej marce. Inni producenci tak robią i widać skutki. Życzę tego samego.

Liczę na pozytywną odpowiedź !!

Pozdrawiam

A oni tak mi odpisali:

Dziękujemy za kontakt z pomocą techniczną Sony Ericsson.

W odpowiedzi na Pańskie zapytanie pragniemy Pana poinformować, iż Sony Ericsson nie przewiduje aktualizacji Androida w modelu X8.

Z poważaniem,

Renata Kis

Sony Ericsson Contact Center

Przecież to już było jasne od dawna. SE dało tu wielką plamę. Najpierw wypuścili ten model z archaicznym Androidem 1.6 by w końcu wielce łaskawie dać równie starego 2.1 i koniec - no o co chodzi, przecież daliśmy aktualizację. :stuck_out_tongue: Jeśli ktoś chce unowocześnić swoje X8 to zostają tylko custom ROMy.Wszystko co potrzebne można znaleźć tutaj: http://forum.android.com.pl/f257/