Upgrade BIOS'u?

(Slusek2) #1

Witam! mam takie pytanie: jak zrobić upgrade BIOS'u ponieważ komputer coś mi wariuje i co jakiś czas zawiesza się albo resetuje!

średnio to tak 10-15 razy na dzień (czasem i więcej) ! skanowałem dysk (0 badsector) reinstalacja systemy też nie pomogła! więc zostaje odświeżyć BIOS i tu pytanie jak to zrobić poprawnie i krok po kroku ! i jaki BIOS do płyty ASUS P4P800 !? co ma sie znaleźć na dyskietce !? jak poprawnie wrzucić wszystko na dyskietkę ?!? proszę o pomoc ! możecie pisać też na gg: 9099642

do Adminów i Moderatorów: jeśli napisałem to w złym dziale to proszę o przeniesienie

(Technik Elektro) #2

bios pozostaw, jaki zasilacz ?? sprawdź ramy memteste, sprawdź czy na płycie głównej kondensatory nie napuchły !!

(Slusek2) #3

komputer był w serwisie i miał wszystkie testy OK więc to napewno nic z tych rzeczy !

(Slusek2) #4

a jeszcze jedno to to że w menadżerze urządzeń widzi 2 procesory P4 i 2 karty graficzne

(Technik Elektro) #5

technologia HT, grafa ma 2 wyjścia...jeśli komputer był w serwisie to po objawach widać, że amatorzy go "robili".

(Slusek2) #6

tak ma 2 wyjścia ale procesor nie jest Core 2 duo

(Technik Elektro) #7

twój procek ma technologię HT, symuluje 2 wątki w rzeczywistości jest 1 - rdzeń.

(Slusek2) #8

ale to jest zwykły intel P4

(Slusek2) #9

a te zwiechy to czego może być przczyna?!

(Technik Elektro) #10

już napisałem, zasilacz, kołki, defekt płyty głównej, przegrzewania się.

(Slusek2) #11

a jest jakiś program do sprawdzenia temp. płyty głównej !? defekt płyty raczej to nie jest bo to się zaczęło jakieś 2-3 mies. temu a komputer chodzi u mnie już ponad 4 lata ! inic sie nie działo z nim ! jak jest zwiecha to się świeci kontrolka od dysku HDD (jak idzie to sie mruga) i monitor sie wylącza ! wtedy trzeba zrobić reset i potem chodzi jakiś czas dobrze i znowu to samo

(Technik Elektro) #12

jest nazywa się speedfan lub everest.

(Krzysiek Milicz) #13

Temperaturę też sprawdzisz w BIOSie. Ale najpierw rozgrzej komp, pograj w coś wymagającego...

(Slusek2) #14

ale jego sie nie da rozgrzać bo sie wyłączy czasem zaraz na zimno! więc to raczej nie temperatura!

napiszcie mi jak zrobić ten upgrade BIOS'u bo myślę że to o to chodzi ! bo jak nawet w serwisie nic nie znaleźli a sprawdzali wszystko to .... a BIOS mam z 20/08/2003 więc chyba można go odświeżyć

(Darth ReX) #15

A O CZYM ON CIĄGLE MÓWI?!

To raz.

Dwa, że to nie BIOS, bo skoro to ci się zaczęło dopiero 2-3 miechy temu, to jakim cudem komputer działał poprawnie do tej pory?

Trzy, że w serwisach naogół słabo się znają. Na bank zasilacz, lub coś z jego winy nawaliło. Pożycz od kogoś zasilacz i sprawdź komputer na nim.

(Slusek2) #16

jutro zawioze go do serwisu niech z nim zrobią tak jak ma być i koniec! ale jak by ktoś miał jakiś fajny opis upgrade BIOS'u to bardzo bym prosił !

komp:

Asus P4P800

P4 2,6GHz

512 RAM

Radeon 9600

seagate 80 GB

DVD ROM

(Adalbert) #17

Masz stację dyskietek?

http://support.asus.com/download/downlo ... 4P800%20SE

http://support.asus.com/technicaldocume ... uage=en-us

Do przetłumaczenia http://translate.google.com/translate_t#

A tak poza tym to strona producenta i google nie gryzą...