Upgrade - co wymienić?

Chcę zrobić delikatny upgrade mojego pc
specyfikacja :
xeon e5450
8gb ram ddr2
gtx 660
zasilacz 400w modecom mc
Myślałem o wymianie grafiki na rx 570 4gb
i moje pytanie czy musze wymienic tez zasilacz ? jesli macie jakis pomysł na lepszy upgrade to piszcie wszystko rozwaze budzet bez grafiki około 400zł

Tu nie ma już potencjału do upgrade… Szkoda ładować w to pieniądze.

czyli co najlepiej zrobić ?

  1. Jeżeli nie możesz wydać obecnie około 1500 zł MINIMUM, to nie marnować pieniedzy na bezsensowne modernizacje i grac jak jest. :slight_smile:
  2. Jeżeli jest szansa na wzrost budżetu, to sprzedać wszystko poza dyskiem HDD i obudową, no i licencje W10, jak BOX, zostawić sobie trzeba.

Tu nie ma co modernizować, rx 570 na Quadzie… :smiley: Panie, jak zobaczysz wiecej niż 5 FPS wiećej w CSGO, to będzie sukces. Największym problemem jest platforma. Te 10 letnie procki są do niczego i tyle. Trzeba na AM4 przejść i minimum tego Ryzena 1200 do rx 570.

1 polubienie

Ten procesor świetnie się kręci, i spokojnie można grać w najnowsze tytuły. Ale bez zasilacza i chłodzenia porządnego daleko nie zajedziesz.: Tu masz podkręcony do 4,2 Ghz + RX 580 :


Język filmu egzotyczny ale widać co potrzeba. Napięcia, bios itd.

Oprócz zasilacza i chłodzenia potrzeba też dobrej płyty głównej, z PCI-e 2.0. Jeśli autor wątku nie ma tych wszystkich elementów, to lepiej zrobi kupując nową platformę.

JAsne. Wystarczy tylko dokupić porządne chłodzenie, a jak dokupimy rx 580 to przydałoby się tez dokupić lepsze chłodzenie do obudowy, bo ta pewnie nie ma nic.

I juz do “darmowego zysku z OC” dochodzą nam kolejne koszty.

Miałem ten procesor i niepodkrecany( w piecach Dell-a nie da się podkręcać) radził sobie z Battlefield V, Shadow of Tomb Raider, czy Wiesiek 3(średnie detale,full HD) Karta graficzna była tu wąskim gardłem HD7850

W zasadzie to nie wiemy, co tam ma w tej budzie. To po prostu jedna z opcji. Ja wiem, ze najprościej napisać “KUP WSZYSTKO NOWE” ale nie o to chodzi.

1 polubienie

Jasne, ale też tzreba uwzględnić czynnik tzw. zużycia platformny/możliwej modernizacji.
Jeżeli już za te 500-600 zł mobo z płyty-procka i ram po kosztach na AM4 złoży, a modernziacja wyjdzie tak : sprzedaż płyty/ram/cpu 150-200 zł plus zakup chłodzenia za 100 (koneiczne do OC Quada)… Wychodzi nam, że jest to kwota o 200 zł większa, czyli nie jest to znowu naciąganie na wydatki. :slight_smile: Szczególie, że to nie rozleci się raczej szybko i mozna nawet jeszcze zmodernizować.

Nie ma sensu, dozbieraj kolejne 400 i zmienisz na nowszą platformę (i5 3-4 gen) z rx 570 to poczujesz różnicę.

A może ma ten wiatrak na CPU, I potrzebuję tyko pograć lepiej. Chce kupić kartę i zasilacz. A może to by wszystko poszło bez Twojego Ryzena? Tak na marginesie, zmieniłem starego xeona E 5450( miałem 2) i ryzen daje mi dużo mniej klatek.
To były procesory po 1000 dolarów, i pomimo 10 lat dają radę. Zmieniłem, tylko ze względu na pobór prądu.
I Gościowi wystarczy kilka ruchów w biosie i gra w co chce. + ta karta którą chce kupić.

Tak, modecomy miały dość niską obciążalność linii +12V, więc mogą być problemy po włożeniu prądożernej karty.

A grafikę sobie w przyszłości przełożysz do nowszego sprzętu, bo za 400zł nie zaszalejesz.

Tak szczerze mówiąc to osobiście bałbym się robić 10 minutowy OCCT na tym zasilaczu Modecom Feel2 400w, no ale jak to się mówi - do odważnych świat należy. Mam nadzieję że nie każdy odważny jest… szalony. Ten zasilacz Modecom Feel2 400 jest całkiem przyzwoity. Skoro daje sobie radę z GTX 760 tym bardziej da.
Taki Geforce GTX 760 śmiga u mnie na 400w zasilaczu i nic sie nie dzieje. Zasilacz przerobiony. Nie mogę znaleźć odpowiedniego wtyczka molex Fit 6-PIN. Minął już rok. :wink:

  1. To nie jest modecom feel tylko modecom MC.
  2. Autor zrobi jak zechce, jak pisałem wyżej zalecana jest wymiana tego zasilacza na mocniejszy.
  1. To nie jest modecom feel tylko modecom MC.