Upgrade czy nowy komp?

Witam

Zakladam ten temat bo chcialem się poradzić w pewnej sprawie. Otóż mój obecny komp to:

płyta głowna Soltek 75KAVKAV-X

procesor Athlon XP 2400+

pamięci 640MB SDRAM

k. graf. GeForce 4 Ti 4200 128MB

HDD - Barracuda 160GB 8mm cache

DVD-RW Lite-On

CD-RW Asus

zasilacz ModeCom 300W

Czy warto tu jeszcze coś wymieniać? Rozglądalem się za nową kartą graf. ale w ym przypadku tylko na AGP. Mam na oku Radeona X1950Pro za 689zł. Może jeszcze 512 Mb pamięci ale to tylko SD RAM. Poza tym trzebaby było wymienic zasilacz bo 300 troche za slaba to tego Radeona. To w sumie 1000zł. Czy to się opłaca w dobie gdzie wyszły C2D Intela, GF8800 i pamięci DDR2 (już DDR3)? Fakt, że aby sie cieszyc takim sprzetam trzeba wysupłac ponad 3500zł. W moim przypadku wymiana pamięci wiąze się z wymianą płyty a to tym samym proca. Wymiana płyty na PCI-E to również wymiana k. graf. Czyli albo wszystko albo tylko mały upgrade jak wyżej.

Gdybym zarabial kase to jeszcze inna rzecz ale jestem “biednym” studentem i zakup sprzetu za 3500zł wiaze sie z dłuuugimmm czasem na zbieranie kasy ;/

Nie no 3500 to przesada, juz za 1500 zł kupisz naprawdę niezłego kompa, wiadomo, zależne ile masz kaski, zbieraj, poczekaj z miesiąc dwa wyjdą nowe podzespoły wtedy pomyślimy sprzedasz stare graty zostawisz dysk i coś doradzimy naprawdę dobrego.