Upgrade Debian do LMDE

W pracy mam Debiana w wersji testing i chciałbym na szybko przerobić go na LMDE w wersji mate z którego korzystam w domu. Jakieś pomysły jak to zrobić bez formatowania dysków? kopia sourceslist wiadomo, co dalej? :roll:

Nie ma gwarancji, że się nie rozwali.

Po updacie sources.list naturalnie

sudo aptitude update && sudo aptitude dist-upgrade

No tyle to wiem, ale co z lista zainstalowanego oprogramowania? Można wygenerować jakiś skrypt który zainstaluje mi dokładnie to samo i wywali wszystko co zbędne?

marcin86s , dopóki nie zatwierdzisz polecenia, nic się nie stanie. Dlatego mógłbyś napisać co wypluwa konsola po tych poleceniach (nie naciskaj t lub Enter).

Jak zawsze gdy zakładam temat na tym forumie nie uzyskuje sensownej odpowiedzi… :x

Potrzebuje szybkiego sposobu na zrobienie skryptu który zainstaluje mi te same pakiety na innym kompie, a dist-upgrade tego nie zrobi.

Dlaczego niby nie?

Podaję ci sensowną odpowiedź, a ty nie chcesz udzielić mi dalszych informacji.

Teoretycznie można. Praktycznie nie wywróżymy co masz i co trzeba zmienić, zwłaszcza jeżeli chcesz zmienić środowisko graficzne (podejrzewam, że w debianie nie ma mate).

Sensowna odpowiedź nr #.

LMDE to nic innego jak Debian testing z dogranym środowiskiem mate lub cinnamon. Nie widzę sensu przerabiana, można po prostu doinstalować środowisko.

  1. Instalacja Mate

  2. Do instalacji cinnamona wystarczy:

    apt-get install cinnamon nemo

Dzięki.