Upgrade do 300-400zł

Postanowiłem troszkę ulepszyć moją puchę. Parametry to:

CPU: Celeron 2.6GHz

Mobo: ASRock P4V88+

Grafika: Gigabyte Radeon9600pro AGP

Ram: Kingmax 2x512MB (dual)

Zasiłka: No-name 300W :?

Myślałem nad wymianą zasilacza (fortron 350w?), procesora (jakiś Athlon 3000+ i wzwyż) no i wiążącą się z tym zmianą płyty głównej. Dysk mam na złączu PATA.

Proszę o porady :wink: Części mogą być z allegro.

Do czego używasz komputera. Jeżeli do pisania, internetu, filmów muzyki to ja wymieniłbym zasilacz na fortrona właśnie np. takiego jak ja mam. Ewentualnie wymieniłbym celerona na taniego Pentiuma IV. Ale najlepiej jakbyś uzbierał 500-600 zł za tyle będziesz miał płytę pod AM2(taką jak ja mam, procesor(np. Amd X2 3600 Brisbane lub Athlon 64 3000), DDR2 (1GB 667Goodram lub A-data) i zasilacz

szczerze to tu nie ma co modernizować.

Dozbieraj albo sprzedaj procesor,płytę, ram, grafikę, zasilacz ( :))

Chcesz aby lepiej chodził pod jakim względem, gry?

Komputer domowy. Internet, muzyka, gry.

To się wiąże ze zmianą dysku (pata już odchodzi), ramu (tani nie jest :P) oraz grafiki.

ram co masz sprzedasz. ddr jest teraz w dobrej cenie a ddr2 jest tani.

do gier masz słaby procesor i grafikę trochę lepszą od X300 na PCI-E więc jak bym się nie zastanawiał i nie łożył na ten komputer.

Sprzedać go i kupić nowy ze zintegrowaną a później dokupić grafikę mocniejszą.

Chyba że bardzo chcesz grać i nie sprzedawać więc pozostaje wymiana przynajmniej zasilacz+k.grafiki.

Musisz zdecydować.

Jak już to fortron 400W HLN ale on jest nie opłacalny bardziej opłaca się modecom MC-300ATX

No co ty MOdecom 300W??? Co ty mowisz??? Nie dawno pozbylismy sie z tego forum Hakera, bo plotl 3 po 3, a teraz ty… Rafal daj sobie spokoj :slight_smile:

Ale on nie ma wystarczajacych funduszy jak na taki dobry zasilacz jak Amacrox Warrior 450 W czy Enermax Liberty, wiec pozostaje tylko Fortron :slight_smile:

@Alinek

ooooj ale buuuujy gafasz.

kto tu plecie 3 po 3…

Modecom MC-300ATX 2.0 to dobry zasilacz.

Skąd czerpiesz wiedzę on nim :clever:

No dobra, nie mowie, ze zly, ale moim zdaniem Fortron 350 lub 400W HLN to dobre zasilacze, chyba lepsze od MOdecom’a… Sorry, jesli sie myle.

Ale 400W PFN tez nie jest zly :slight_smile:

Nierozróżniasz Feela od modecoma MC robionego przez tą firme co robi Fortrony czyli FSP

Fortron 400 PFN ma słabą 12V dlatego lepszy jest 400W HLN bo ma dwie linie 12V 14A i 15A A ten modecom MC 300 chyba jest droższy o 10zł od tego Fortrona 400W HLN i jest ciut mocniejszy ma więcej amperów na 12V

czyli albo Fortron 350W HLN albo Modecom MC-300ATX 2.0

No i dobra :slight_smile: Sprawa zasilacza juz zalatwiona :slight_smile: Niech odezwie igorenek i powie co wybral, bo inaczej to nie ma sensu…

Nie koniecznie to się wiąże ze zmianą dysku bo ten Foxconn ma jedno złącze PATA czyli podłączysz dwa urządzenia dysk i napęd, ram 1 GB Corsair 667 MHz kosztuje 121 zł to taki drogi nie jest, ten Foxconn ma grafe zintegrowaną GeForce 6100 no chyba że grasz w nowsze gry typu Test Drive Unlimited wtedy grafe trzeba by kupić lepszą.

Postaram się wymienić wszystko. Jednakże gdyby mi się nie udało, zostanę przy wymianie CPU, MoBo i zasiłki. Życzcie mi szczęścia :smiley:

Pozwole sie podczepic pod pytanie :slight_smile: bo tez robie update sprzetu. Mam juz wszystko procz zasilacza

obecnie mam taka konfiguracje

sempron 2800+ SocA

Msi K7n2 DII

512 Mb ram

120 Gb 7200 Seagate

Dvd

wybadalem dwa zasilacze, lecz niewiem ktory sie bedzie lepiej nadawal.

http://www.fsp-group.com.tw/english/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=52&proid=205

http://www.fsp-group.com.tw/europe/1_product/2_detail.asp?mainid=1&fid=52&proid=330

??

to kupiłeś nie dawno czy już od dawna masz taką konfiguracje?

Zasilacz weź Frotron 350W HLN lub Modecom MC-300ATX 2.0

Dolozylem do niego tylko procesor, i bedzie sluzyl jako drugi komputer w domu.

Zasilacz bede kupowal z allegro bo w mojej okolicy sprzedaja tracery po zawyzonych cenach, dziekuje za takie cos.

Te dwa co wkleilem sa na allegro. Tego HLN co polecasz nie moge znalesc. Niewiem wlasnie ktory wziasc tego FSP350-60THA-P czy FSP350-60HLC.

Kurcze zobaczcie co tu jest napisane

… Fortron 400W PFN ma 2 linie 12V po 18A… To chyba nie prawda, prawda ?? :slight_smile:

Omar

http://allegro.pl/item207615454_mega_pr … a_pci.html

Raczej nie

Ale takie informacje sa zamieszczone na stronie producenta, wiec sam jzu nie wiem. Na allegro pisza jedno, a tam drugie…