Upgrade do MAC OS X 10.2.8

ponawiam proźbę o pomoc nad tym systemem. Nie mam go w domu, a jest mi to potrzebne do szkoły. Wiem, że prawie nikt nie zna maców ale to fajne kompy. Jest taka rzecz:

nie mogę zrobić upgrade’u systemu Mac OS X 10.2.6 na MAC OS X 10.2.8

instalator zatrzymuje się na wybrniu partycji, na której ma byc zainstalowany upgrade systemu. Pisze, że nie spełnia wszystkich wymagań systemowych, a w logu z wymaganiami jest wszystko ok, bo sprawdzałem ze 100 razy. Proszę o pomoc!!

Za mało danych, żeby odpowiedzieć. Ale:

  1. Jakiego updatera używasz? - Przechodząc z 10.2.6 na 10.2.8 musisz mieć updater combo.

  2. Jak masz spartycjonowany dysk i jakie partycje pokazuje installer?

A najszybciej - tak przynajmniej ja robią - byłoby postawić od nowa Jaguara (czysta instalacja z formatowaniem partycji) i zrobił update do 10.2.8. Na ogół tak jest szybciej i bezpieczniej - masz wszystko nowe i sprawne.

partycje mam 2:

eMAc 07 i data.

też myślałem, że wgranie jeszcze raz tego systemu będzie dobre.

A więc dzieki za podpowiedź, mam updater combo i nie działa :frowning:

System Mac X niech sprawdzi automatycznie jakich potrzebuje poprawek

Mozesz odznaczyć te kturych nie potrzebujesz

Parę dni minęło, więc może już sobie poradziłeś. Ale na wszelki wypadek:

  1. Zrób backup danych - to oczywiste, ale… sam wiesz, jak to jest…

  2. Odpal instalacyjny CD Mac OS X 10.2 i wybierz opcję instalacji z formatowaniem. Na wszelki wypadek nie odpalaj installera z poziomu systemu, tylko przy starcie Maca trzymaj wciśnięty klawisz C (wymusza start z CD).

  3. W menu installera wybierz narzędzia dyskowe i przeskanuj dysk - to tak na wszelki wypadek.

  4. Po sprawdzeniu dysku zainstaluj wersję podstawową (nie wiem, którą masz na CD - niektóre dystrybucje są już update`owane do wersji wyższej niż 10.2.0).

  5. Na czysty system wgraj Update Combo 10.2.8.

Do tego momentu wszystko musi iść bez problemów, bo to jest coś, co nie może się nie udać, jeśli nie ma awarii sprzętowej.

Ale jest coś jeszcze, jeśli dobrze rozumiem, to masz eMaca. Na wszelki wypadek stawiaj Mac OS z płyt System Restore, bo jeśli pamiętam do eMaca nie był już dołączany Mac OS 9.2, a bez niego nie będziesz mógł uruchamiać programów w otoczeniu Classic.

Macintoshe to świetny sprzęt, ale rzeczywiście niewielu jest w Polsce doświadczonych userów - stąd trudno o porady. Zanim jednak zaczniesz szukać na forach, spróbujemy coś na szybko zaradzić. Gdybyś miał jeszcze problemy - pisz do mnie na maila: nawski@wp.pl.