Upgrade do nowej wersji ubuntu bezpieczny czy nie?

(Kornel) #1

Zastanawiam się na zrobieniem upgrade mojego kubuntu 9.10 do bety(a póxniej stabilnej) 10.04, ale bez instalacji świeżej kopii. Niestety z doświadczenia z Fedorą wiem, że kończy się to często masakrą. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i wie, jak to wygląda w (k)ubuntu?

(WooQash) #2

Jeżeli już to polecałbym poczekać do stabilnej wersji 10.04. Takie moje zdanie.

(Kamil321) #3

Radzę poczekać do stabilnej, bo po co się spieszyć ryzykując lekką utratę stabilności? Oczywiście niektóre programy mogą mieć problemy, ale rzadko się to zdarza.

(roobal) #4

Tutaj masz opisane jak przebiega aktualizacja 9.10 do 10.04 http://www.ubucentrum.net/2010/03/aktua ... -1004.html taki test :slight_smile:

Tak poza tym jak chcesz aktualizować do 10.04 a boisz się o rozsypkę systemu to proponuję zrobić kopię zapasową partycji, na której masz zainstalowane Ubuntu, np. przy pomocy CloneZilla. Tutaj opisałem jak wykonać taką kopię zapasową tworzenie-partycji-recovery-przy-pomocy-clonezilla-partimage-t344650.html

Wtedy będziesz mógł bez obaw aktualizować system, w razie niepowodzenie lub niezadowolenia z nowej wersji, zawsze będziesz mógł przywrócić stary system z kopii zapasowej w dosłownie 5 do 10 minut :wink:

Pozdrawiam!

(Kornel) #5

Wielkie dzięki. Upgrade się nawet udał, choć przez chwilę wyglądało groźnie, bo pakiety TeXa jakoś nie lubiły lucid i nie dawały się dpkg skonfigurować, ale po wywaleniu ich i zainstalowaniu z powrotem jest wszystko OK, więc przejście raczej bezbolesne.