Upgrade do W8 z wersji Release Preview

Witam! Posiadam oryginalną vistę, jednak od około 2 miesięcy korzystam z Windows 8 Release Preview. Chciałem zrobić tego upgrade z visty do w8 za 129 zł. Uruchamiam Upgrade Assistanta (na W8 RP) i pojawia mi się okienko z informacją “You need to install at least 2 GB of RAM before you can install and run Windows 8. Contact the PC manufacturer to see if you can install more RAM.”, pomimo tego, że mam 2 GB ramu. Interesuje mnie czysta instalacja. Czy tego Asystenta Uaktualniania można odpalać z W8 RP czy wymagane jest z xp, visty lub 7. Dodam, że Vista jak i W8 RP działały na moim komputerze bez problemu. Specyfikacja: Intel Pentium D 2x2,8 GHz, 2 GB RAM DDR2 800 MHz, GeForce 7300 GT 256 mb no i dysk SATA 250 gb. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam, Utermiko.

Odwiedź to miejsce: http://windows.microsoft.com/en-US/wind … t_FPP_Null

Ale upgrade dokonać możesz z wersji niższej niż Win 8 czyli odpalasz programik z linku wyżej na Viście.

No jak wciskam pobierz za 129 zł to pobiera mi asystenta, który wywala, że nie mam 2 GB ramu (chociaż mam). Chodzi mi o to, czy asystent działa poprawnie na win 8 RP, czy może muszę zainstalować vistę i później znów na czysto 8.

Nie wiem jak możesz zrobić update z wersji Relase Preview skoro jej nie zakupiłeś.Update kosztuje dlatego tak tanio z tego względu że zakupiłeś już od M$ licencje na poprzednią wersje systemu i stąd takowa zniżka .Musisz mieć zainstalowaną Viste albo win7 oczywiście oryginalną .

Mam vistę oryginalną, tyle że aktualnie zainstalowany jest W8 RP. Muszę po prostu zainstalować vistę, i z jej poziomu uruchomić asystenta? Sądziłem, że to polega na tym, że uruchamiam asystenta, wpisuję klucz, płacę, pobieram i instaluję. Tylko dziwi mnie problem z tym, że niby brakuje ramu.

Dodane 26.10.2012 (Pt) 20:50

No więc zainstalowałem Vistę Home Premium 64 bit(oryginalną), odpalam asystenta i ukazuje mi się ten sam komunikat. Dołożyłem 512 MB ramu, dalej to samo. Na komputerze z 7 64bit i 4 GB ramu idzie, na xp 32 bit 2 gb ramu idzie. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Ja również mam problem z upgradem Visty do 8…po przeskanowaniu visty informuje mnie że po zainstalowaniu 8 będzie trzeba jeszcze raz zainstalowac programy( czy jakoś tak) , następnie proces zamówiena po wpisaniu wszystkich potrzebnych informacji i po około 30 sek. przetwarzania informuje mnie…proces zamówienia nie może być z przetworzony…o co tu chodzi? Vista oryginalna , kasiora na koncie jest , karta Visa , wiec o co biega?Czyżby znowu microshit daje ciała?

od wczoraj do chwili obecnej nie mogę zupgrdowac visty :frowning:

Problem rozwiązany. Asystent uaktualnienia jest po prostu wadliwy. Zamiast sprawdzać ilość całej pamięci RAM, sprawdzał ile jest wolne. Czyli jak ktoś chce sobie zaktualizować vistę do 8 to na czas kupna W8 musi pożyczyć od kogoś RAM, aby mieć 3 GB + (czysta vista zabierała mi ok. 800 mb ramu, czyli 2,2 GB wolne). Przy instalacji nie jest sprawdzana ilość ramu (przy bootowaniu z biosu).

Rowniez ja mam problem z upgredem win RP 8 do win 8. Asystent odrzuca mi platnosci a wszystko z nimi gra. Ma ktos podobny problem?