Upgrade do Win8PL z wersji Win7UK

Witam

Posiadam oryginalny system Windows 7 Premium Home Edition zakupiony kilka lat temu na amazon UK. Niedawno jako prezent do nowo podpisanej umowy na internet otrzymałem upgrade do Windows 8 Pro . Czy taka aktualizacja jest możliwa a jeśli tak to czy są jakieś problemy z upgrade wynikające z lokalizacji ? Czy nie łamie to postanowień licencji ?

Pzdr

nie wiem jak to jest z windowsem UK i PL ale wiem że nie zrobisz upgradu z W7 HP do 8 Pro, upgrade się robi w tej samej wersji czyli 7HP do 8HP lub 7Pro do 8Pro

Dzięki ale z tego co się orientuję to nie ma wersji Win8HE, są tylko Basic, Pro,Enterprise, RT - która jest odpowiednikiem Home Premium , tego niestety nie wiem.

Windows 8 bez członu określającego wersję, tzw. Windows 8 Core lub Basic lub Home (lub najwłaściwiej - Windows 8) jest odpowiednikiem Home Premium.

Możliwy jest upgrade z Windows 7 Home Premium do Windows 8 Pro. Niemożliwy jest upgrade z wyższego SKU do niższego, ale w drugą stronę nie ma problemu. Jednakże, ze względu na to, że zmieniasz język, to niemożliwe jest upgrade “w miejscu”, wymagane będzie wykonanie czystej instalacji. Nie będzie można zachować aplikacji i ustawień.

Nie łamie to postanowień licencji.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

Postanowiłem wypróbować Windows 8 najlepiej instalując “na czysto” ale z tego co czytam na forach to jest później problem z aktywacją takiego systemu. No i pozostaje jeszcze jedna kwestia, czy w razie wystąpienia problemów można powrócić do Win7 ?

Da się to obejść: http://www.dobreprogramy.pl/zwojtek/Jak … 37936.html

Wiem, że jest sposób na wykonanie upgrade z wersji PL do ENG, zamyka się to jeden zmiany w rejestrze wersji polskiej, jak znajdę dokładny opis, który klucz zmienić to podam, robiłem to już dwa razy, normalnie można zrobić upgrade bez utraty danych :slight_smile:

Dzięki wielkie :slight_smile: Czyli na wszystko jest sposób. Skoro posiadam dowód zakupu wersji pudełkowej z Amazon UK, to ten trick z rejestrem nie łamie licencji, w sumie mógłbym spróbować aktualizacji bez zachowania aplikacji i ustawień ale znając życie zawsze zostaną jakieś śmieci po poprzednim systemie.

Dodane 30.09.2013 (Pn) 15:22

Zainstalowałem Win8-64Bit, wybrałem instalację niestandardową, sformatowałem dysk c, na którym była siódemka , ok 20 minut i koniec instalacji. System aktywował się automatycznie i nic nie musiałem robić. Po-testuję do końca tygodnia ale na starcie " metro" nie przypadło mi do gustu, po wyłączeniu komputer nie chce wyjść ze stanu hibernacji (pomaga tylko reset), czasem ciężko coś znaleźć , ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia.

Z “7” nie miałem żadnych problemów.