Upgrade do windows 7 - brak preinstalowanego systemu

Witam!

Mam problem, otoz zamowilelm upgrade do windows 7 (do Acer aspire M3710) na ktorym byl preinstalowany Windows Vista Home Premium x64. Przy zamawianiu oczywiscie trzeba podac nnumer seryjny komputera.

Moj problem polega na tym ze nie mam juz systemu dostarczonego z komputerem (nie zrobilem recovery cd i nie mam (przez wlasna glupote) partycji recovery) i nie wiem czy bede mogl zainstalowac takie upgrade na Viste ktora “postawie” na kluczu z komputera (naklejki z cd-key’em).

Moze ktos wie jak to dziala? chodzi o klucz czy numer seryjny kompa?

Postawisz na tym 7 bez problemowo.Stary OS w tym wypadku jest bez znaczenia.

upgrade do wyższej wersji systemu w okresie przejściowym między systemami w tym wypadku miedzy Vistą a 7 polega na ponownej instalacji systemu, czyli będziesz miał nośnik z systemem Windows 7 i jak z niego zainstalujesz system będziesz miał dwa systemu Viste i 7 a nie że zamiast Visty będziesz miał 7 (chyba troszkę namotałem :~ ale mam nadzieje że będziesz wiedziała o co chodzi)

przy zamawianiu pewnie tak jak napisałeś podajesz numer seryjny kompa

jak coś nie wiesz pytaj. :smiley:

Ale chyba jest możliwość aktualizacji systemu do nowszej wersji bez potrzeby “świeżej” instalacji, jak to było możliwe w przypadku aktualizacji 95 do 98 i 98 do XP, gdzie nowy system instalowało się z poziomu starszej wersji i teraz też powinna być taka możliwość, że wkładasz płytę z 7 i na włączonej Viście rozpoczynasz instalację nowego systemu. Chyba, że coś się pozmieniało :slight_smile:

Pozdrawiam!

Jak robiłem preoder to była wymieniona taka możliwość,czyli raczej nic się nie zmieniło.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=8&a=229

http://mossblog.allthingsd.com/files/20 … -chart.png

jest, właśnie nie wiedziałem jak to dokładnie ująć, #-o chodziło mi że nie ma problemu jak wywalił partycje Recovery i nie ma Visty na kompie, poza tym jak nie masz już Visty i nie masz jak jest przywrócić z partycji Recovery to zawsze możesz wypożyczyć od kogoś sam nośnik i wpisać klucz z naklejki pod spodem laptopa.

A wiecie moze czy jest mozliwosc zamowienie/kupienia od firmy Acer kopii preinstalowanego systemu? Tak dla pewnosci :roll:

Wątpię, ale spytać można kto wie.