Upgrade do Windows 7 HP z Windows XP Pro

Chciałbym się dowiedzieć czy posiadając oryginalny Windows XP Professional w wersji OEM mogę kupić zaktualizować go do Windows 7 Home Premium w wersji BOX Upgrade? Rozchodzi się o legalność tego działania. Czy z punktu prawnego jest to ok, czy powinienem wykonać upgrade do wersji Windows 7 Professional, a nie Home Premium?

tak możesz tylko że w przypadku XP będziesz musiał od nowa instalować system a nie po prostu uaktualnić do win 7

I jak wyrzucisz ten komputer to nie będziesz mógł legalnie zainstalować na innym komputerze bo licencja na której robisz upgrade jest przypisana do sprzętu. Samą 7 będziesz mógł zainstalować na innym komputerze, ale na takim który ma system “uprawniony do aktualizacji”.

Aha… czyli generalnie do bani… kocham M$ za te ich zasady licencjonowania :evil: Dzięki.

Kupując system OEM godzimy się z obwarowaniami. Są dwie alternatywy: kupić pełnego BOX’a (ja tak zrobiłem), przesiąść się na Linuxa (chciałem tak zrobić, ale nie mogę).

Musisz w Micro$oft zobaczyć (na stronie) jak oni mają. Ale zdaje się, że z OEM można do OEM, a z BOXA, do BOXA. :lol: Mi też się nie podobają te zasady, dlatego nie mogę znaleźć żadnego sprzętu dla siebie z systemem.

nie jest tak, bez problemu używając upgrade BOX można upgrade’ować system w wersji OEM

Zgadzam się, ale później nie można przenieść całego systemu na inny komputer (ewentualnie samego Upgrade’a)

nie no wiadomo, jak system OEM to OEM jedynie upgrade jest BOX więc po usunięciu z jednego stanowiska można przenieść na kolejne