Upgrade do Windows 7 HP z Windows XP Pro

(n33trox) #1

Chciałbym się dowiedzieć czy posiadając oryginalny Windows XP Professional w wersji OEM mogę kupić zaktualizować go do Windows 7 Home Premium w wersji BOX Upgrade? Rozchodzi się o legalność tego działania. Czy z punktu prawnego jest to ok, czy powinienem wykonać upgrade do wersji Windows 7 Professional, a nie Home Premium?

(niezDarek) #2

tak możesz tylko że w przypadku XP będziesz musiał od nowa instalować system a nie po prostu uaktualnić do win 7

(A Florczyk) #3

I jak wyrzucisz ten komputer to nie będziesz mógł legalnie zainstalować na innym komputerze bo licencja na której robisz upgrade jest przypisana do sprzętu. Samą 7 będziesz mógł zainstalować na innym komputerze, ale na takim który ma system "uprawniony do aktualizacji".

(n33trox) #4

Aha... czyli generalnie do bani... kocham M$ za te ich zasady licencjonowania :evil: Dzięki.

(A Florczyk) #5

Kupując system OEM godzimy się z obwarowaniami. Są dwie alternatywy: kupić pełnego BOX'a (ja tak zrobiłem), przesiąść się na Linuxa (chciałem tak zrobić, ale nie mogę).

(Jerzy23k) #6

Musisz w Micro$oft zobaczyć (na stronie) jak oni mają. Ale zdaje się, że z OEM można do OEM, a z BOXA, do BOXA. :lol: Mi też się nie podobają te zasady, dlatego nie mogę znaleźć żadnego sprzętu dla siebie z systemem.

(niezDarek) #7

nie jest tak, bez problemu używając upgrade BOX można upgrade'ować system w wersji OEM

(A Florczyk) #8

Zgadzam się, ale później nie można przenieść całego systemu na inny komputer (ewentualnie samego Upgrade'a)

(niezDarek) #9

nie no wiadomo, jak system OEM to OEM jedynie upgrade jest BOX więc po usunięciu z jednego stanowiska można przenieść na kolejne